امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61810
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۴
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا کاتب در یک نشست خبری با تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق، اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا کاتب در یک نشست خبری با تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق، اظهار داشت: 130 میلیارد تومان اعتبار برای سرانه مدارس مصوب شد و 100 میلیارد تومان نیز برای بهسازی روستاها در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اختصاص 200 میلیارد تومان جهت آبرسانی به روستاها در لایحه بودجه دولت، تصریح کرد:‌ در کمیسیون تلفیق علاوه بر تصویب این رقم، 100 میلیارد تومان نیز برای آبرسانی به روستاها اختصاص یافت.

کاتب با اشاره به اختصاص 20 میلیارد تومان به طرح‌های کوچک عشایری، گفت: به منظور توسعه آبیاری تحت فشار نیز 60 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی در ادامه با بیان اینکه جانبازان بالای 25 درصد در سال‌های گذشته می‌توانستند از وام مسکن با سود 4 درصد برای یک بار برخوردار شوند، اظهار داشت: در بودجه سال گذشته این مسئله برای جانبازان 20 درصد نیز لحاظ شد ولی در لایحه بودجه امسال دولت این مسئله را نیاورده بود که کمیسیون تلفیق مجدداً تقاضای تنفیذ کرد.

وی توضیح داد: ‌بر این اساس، حتی ایثارگران بالای 2.5 سال سابقه جبهه نیز می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شوند، البته اولویت با جانبازان بالای 25 درصد است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با بیان اینکه در این بخش 100 هزار نفر برای سال 93 مدنظر قرار گرفته‌اند، گفت:‌ تسهیلات اعطایی بر اساس شهرهای با جمعیت یک میلیون نفر به بالا، 500 هزار نفر و کمتر از 500 هزار نفر متفاوت است.

وی همچنین گفت:‌ در کمیسیون تلفیق مصوب شد که 1500 میلیارد تومان به وزارت نفت اجازه داده شود تا نفت خام و مواد مورد نیاز پالایشگاه‌های تولید قیر را در اختیار آنها قرار دهند.

وی ادامه داد:‌ دولت مکلف شد نفت خام و مواد اولیه تولید قیر را در اختیار شرکت‌های پالایشگاه‌ نفتی قرار دهد.

به گفته وی، قیر مورد نیاز برای راه‌های روستایی به میزان 35 درصد از سر جمع آن به بنیاد مسکن داده خواهد شد که 15 درصد در اختیار شهرداری‌ مناطق با جمعیت کمتر از 100 هزار نفر قرار می‌گیرد.

کاتب همچنین با اشاره به تقاضای مطرح شده برای بهبود خدمات مربوط به ثبت اسناد در قالب بودجه 93، گفت: تقاضایی مطرح بود که اگر تعرفه‌های مربوط به قوه قضائیه افزایش یابد، بخش سیستم الکترونیکی تکمیل خواهد شد تا مراجعات مردم به ثبت اسناد که بسیار وقت‌گیر است، کاهش یابد.

وی ادامه داد: ‌در این راستا افزایش درآمد قوه قضائیه 600 میلیون تومان در نظر گرفته شده است تا سیستم پاسخگویی به مردم غیرحضوری و شفاف‌تر شود.

وی در پایان با بیان اینکه عصر امروز تبصره 21 قانون هدفمندی در کمیسیون تلفیق بررسی خواهد شد، گفت: پیشنهادهای مربوط به ردیف‌های کارگروه‌های امنیتی، اجتماعی، کشاورزی، آموزش و آموزش عالی نیز بررسی خواهد شد.

وی افزود: امروز بحث بودجه در کمیسیون تلفیق نهایی می‌شود و بودجه 93 از صبح سه‌شنبه در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها