امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61814
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۴
تعداد بازدید: 73
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس_ روح‌الله زندی‌فرد: جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر که بهانه پیروزی انقلاب اسلامی سی و دومین دوره خود را ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس_ روح‌الله زندی‌فرد: جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر که بهانه پیروزی انقلاب اسلامی سی و دومین دوره خود را تجربه می‌کند که مورد استقبال بیش از انتظار مردم به خصوص دانشجویان قرار گرفته است به طوری که در اکثر نمایشی برخی از تماشاگران از روی زمین آثار را مشاهده می‌کنند. در این ایام رسانه جمعی به خصوص صدا و سیما می‌تواند نقش بسزایی در ترویج و تبلیغ آن و مردمی کردن هنر نمایش داشته باشد اما در این امر مقداری کم کاری صورت گرفته است.

در تلویزیون تنها برنامه تئاتری «مجله تئاتر» است که به صورت تخصصی به این مقوله می پردازد اما در مدت زمان 15 روزه جشنواره تئاتر فجر تنها 10 روز روی آنتن می‌رود و مدت زمان آن کمتر از یک ساعت است. سازمان صدا و سیما فارغ از بحث تبلیغات جشنواره تئاتر انقلاب نیازمند تولید و پخش برنامه‌های متنوع در روز از جشنواره‌ای است که با استقبال مردم مواجه شده است.

با توجه به نشست اخیر عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما با هنرمندان تئاتر و وعده حمایت از تئاتر در رسانه ملی انتظار می‌رفت سازمان صدا و سیما  و به ویژه شبکه چهار مساعدت‌های بیشتری را نسبت به جشنواره بین المللی تئاتر فجر و ترویج مردمی بودن آن صورت می‌داد.

این در حالی است که در ایام جشنواره فیلم فجر به طور میانگین در روز حدود 8 تا 10 ساعت طی برنامه‌های مختلف و بخش‌های مختلف خبری این جشنواره مورد توجه رسانه ملی قرار می‌گیرد که امید می‌رفت با وعده حمایتی رئیس سازمان صدا و سیما به هنرمندان تئاتر، این امر حداقل به تعادل برسد.

با نگاهی به برنامه شبکه چهار در ایام جشنواره تئاتر فجر با برنامه خنثی و یا آرشیوی رو به رو می‌شویم که این اقدام شبکه چهار سیما جز نقض وعده‌های رئیس سازمان صدا و سیما معنای دیگری را به همراه ندارد.

«مجله تئاتر» می‌توانست با در اختیار گذاشتن زمان کافی و لازم به معرفی آثار مختلف جشنواره تئاتر فجر به ویژه گروه‌های شهرستانی که در سال مورد بی‌توجهی‌های متعدد قرار می‌گیرند، بپردازد که این اتفاق در زمانی کمتر از یک ساعت محقق نمی‌شود.

ضمن اینکه هزینه پخش زنده این برنامه در شبکه چهار سیما توسط مرکز هنرهای نمایشی به سازمان صدا و سیما پرداخت شده و در واقع نه تنها این سازمان هیچ هزینه‌ای را برای تبلیغ جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نمی‌کند بلکه در تحقق وعده‌های آقای ضرغامی نیز شبهاتی را ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار