امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61825
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۴
تعداد بازدید: 74
حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم در خصوص انتخاب آیت‌الله مقتدایی به عنوان قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم در خصوص انتخاب آیت‌الله مقتدایی به عنوان قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار کرد: در اساسنامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پیش‌بینی شده که رئیس جامعه مدرسین می‌تواند قائم مقامی داشته باشد و در دروان آیت‌الله مشکینی مدتی آیت‌الله یزدی و مدتی‌ آیت‌الله محمود عبداللهی مسئولیت قائم مقامی را عهده‌دار بودند.

وی ادامه داد: قائم مقام برای این است که در جلساتی که احیاناً رئیس نمی‌تواند شرکت کند در آن جلسات شرکت کرده و جلساتی نیز وجود دارد که جز با حضور رئیس و قائم مقام رسمیت پیدا نمی‌کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: آیت‌الله یزدی در این مدت خودشان حضور جدی در جلسات داشتند اما بعد از کسالت ایشان نمی‌توانستند در این جلسات شرکت کنند بنابراین باید قائم مقامی تعیین می‌شد و آیت‌الله یزدی نیز آیت‌الله مقتدایی را معرفی کردند تا رسمیت جلساتی که باید با حضور رئیس یا قائم مقام برگزار شود با مشکلی مواجه نشود.

وی با اشاره به اینکه جایگاه قائم مقام در اساسنامه جامعه مدرسین لحاظ شده است ولی الزامی در انتخاب نیست، عنوان کرد: آیت‌الله یزدی قبلاً خودشان در جلسات شرکت می‌کردند ولی با توجه به کسالت ایشان این انتخاب انجام شد و این پیشنهاد رئیس جامعه مدرسین در شورای عالی به تصویب رسیده است.
انتهای پیام/2258/م30
برچسب ها:
آخرین اخبار