امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61856
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: 131
رهبر جماعت اسلامی پاکستان که چندی پیش در یک مصاحبه‌ی تلویزیونی، عنوان شهید را برای یکی از رهبران تروریستی به کار برده بود اینبار ...

رهبر جماعت اسلامی پاکستان که چندی پیش در یک مصاحبه‌ی تلویزیونی، عنوان شهید را برای یکی از رهبران تروریستی به کار برده بود اینبار سرشناس‏‌ترین تروریست بین المللی جهان را "سید الشهداء" نامید

اظهارات رهبر جماعت اسلامی پاکستان که با گستاخی تمام لقب "سید الشهداء" را برای «اسامه بن لادن» سرشناس‏‌ترین تروریست جهان به کار برد خشم مسلمانان شیعه و سنی این کشور را برانگیخت. 
«منور حسن» در کنفرانسی که در اسلام آباد پاکستان برگزار شد درباره این تروریست معدوم بین المللی گفت: افرادی چون اسامه بن لادن هرگز نمی‌میرند بلکه برای همیشه در قلبهای مردم زنده‌اند.
رهبر جماعت اسلامی پاکستان گفت: وقتی آمریکا از تروریست خواندن اسامه بن لادن فایده‌ای حاصل نکرد وی را دموکرات توصیف کرد.

البته منور حسن برای این اظهارات ضد و نقیض خود هیچگونه سندی ارائه نکرد که چه کسی و چه نهادی از آمریکا اسامه بن لادن را دموکرات تصور کرده است.

رهبر این حزب وابسته به القاعده، پیش از این نیز در یک مصاحبه‌ی تلویزیونی، عنوان شهید را برای یکی از رهبران تروریستی به کار برده بود. 

اظهارات رهبر جماعت اسلامی پاکستان خشم شیعیان این کشور را به همراه داشته است.

همچنین بعد از این اظهارات منور حسن یکی از سازمان‌های وابسته به نیروهای دفاعی پاکستان (ISPR)، با انتشار بیانیه‏ای سخنان منور را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: دیدگاه‌های منور حسن همواره از جانب اکثریت مردم این کشور با شدت تمام محکوم شده است و این امر جای هیچ شبهه‌ای را در اینکه چه کسی دشمن واقعی این ملت است به جا نمی‌گذارد. خانواد‏ه‏های‏ شهداء که عزیزان خود را در حملات تروریستی از دست داده‏اند خواستار عذرخواهی بی چون و چرای رهبر جماعت اسلامی پاکستان هستند.

جماعت اسلامی پاکستان نیز در واکنش به اعتراضات صورت گرفته اظهارات منور را صرفا عقاید شخصی خود وی دانست و مدعی شد که این سخنان جدای از خط مشی این حزب است.

گفتنی است منور حسن به خاطر اظهارات جنجالی‏ا‏ش علیه ارتش پاکستان، دولت و شیعیان این کشور شهرت دارد.

سيدالشهداء، لقب اعطايی رسول اکرم(ص) به عموی خود «حضرت حمزة بن ‌عبدالمطّلب» و نیز از القاب «امام حسین علیه السلام» است.

منبع:موعود 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها