امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61872
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 43
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس_ روح‌الله زندی‌فرد: هنر نمایش هنری است که همواره مهجور بوده و هست اما در این جامعه کوچک حاکمان زیادی ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس_ روح‌الله زندی‌فرد: هنر نمایش هنری است که همواره مهجور بوده و هست اما در این جامعه کوچک حاکمان زیادی دست به قدرت‌طلبی‌های فراوانی زدند؛ اقدامی که منجر به بزرگ شدن مهر‌ه‌های کوچک شد و زمینه را برای ندیده نشدن برخی از نخبگان و استعدادهای تئاتر فراهم کرد.

مافیایی که هرگاه بخواهند می‌توانند در سالن‌های نمایشی پایتخت اجرا بروند؛ کسانی که اغلب تماشاگران از آثارشان هیچ نمی‌فهمد. از جمله آنها کارگردان تجربه‌گرایی است که مو در این حوزه سپید کرده و جالب است بدانید که برایش مهم نیست که تماشاگر کارش را بفهمد یا نفهمد.

بگذریم بیش از این قصد نداریم به «پدر خوانده» تئاتر که فردی تجربه گراست و این روزها با تغییر و تحولات، قدرتش صد چندان شده بپردازیم.

نکته ما مهره‌های کوچک هستند. همایون غنی‌زاده (یکی از این مهره‌ها) کارگردانی خلاقی است که در سال 85 در جشنواره تئاتر فجر در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد با دریافت جایزه کارگردانی برای نمایش «ددالوس و ایکاروس» دیده شد و از آن پس سیر ترقی را در سایه دولت نهم و دهم و حمایت پدرخوانده طی کرد. اما هیچ‌گاه نتوانست کاری را بدون حاشیه و با متانتی که در خور شان یک هنرمند است به صحنه ببرد.

از تلاش‌هایی که برای دریافت مجوز نمایش «کالیگولا» در دوران مدیریت مدیرکل هنرهانمایشی وقت کرد تا فرافکنی‌هایی که در اجرای «آنتیگونه» ایجاد کرد  و حق به جانب گرفتنی که در آسیب زدن به مجموعه تئاتر شهر نشان داد.

جوانی که پس از استفاده از دولت محمود احمدی‌نژاد برای ترقی خود حال با روی کار آمدن دولت جدید تندیس‌های جشنواره تئاتر فجرش را پس می‌دهد و عنوان می‌کند که «اینها حالم را بد می کند».

سوال اینجاست چرا زمانی در سال 85 این تندیس‌ها را روی صحنه دریافت می‌کرد این حرف‌ها را نزد!!.

جوانی که قادر آشنا مدیرکل سابق هنرهای نمایشی «حیات هنری‌اش را مبتنی بر فرافکنی» می‌خواند؛‌ در دولت دکتر حسن روحانی قصد دارد با اپوزیسیون نشان دادن خود نردبانی را برای استفاده از دولت جدید فراهم کند. غنی‌زاده در دوران دولت نهم و دهم کشف شد اما حال این دولت را تخریب می‌کند.

فردی که در جشنواره تئاتر فجر به جامعه هنری معرفی شد امروز به این جشنواره پشت کرده و به قول خودش اجازه نداد دو نمایش جدیدش «در انتظار گودو» و «ملکه زیبایی لی نین» در آن حضور پیدا کند. غنی‌زاده به دولتی ضربه می‌زند که حداقل بیشترین مساعدت را با او کرده است.

اگرچه دولت نهم و دهم ضعف‌هایی را در حوزه هنر به ویژه تئاتر داشتند و ما نیز در این باره نقدهایی را عنوان کردیم اما نادیده گرفتن محض نقاط قوت ولو اینکه به نظر برخی اندک باشد اوج بی‌انصافی است. از جمله این نقاط قوت می توان به مورد توجه گرفتند جوانانی همچون همایون غنی‌زاده اما دولت مردان هیچ نمی‌دانستند که نمک‌دان عمرش فانی‌ست و امکان شکستنش وجود دارد.

حالا آقای غنی‌زاده شما یک معذرت خواهی به دکتر محمود احمدی‌نژاد بدهکارید و در آینده یک معذرت خواهی به دولت دکتر حسن روحانی!.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها