امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61902
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۵
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، زمستان که از راه می‌رسد و بارش‌ برف که آغاز می‌شود، پرونده تعطیلی مدارس گشایش ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، زمستان که از راه می‌رسد و بارش‌ برف که آغاز می‌شود، پرونده تعطیلی مدارس گشایش می‌یابد.

دانه‌های سفید برف که در آسمان خودنمایی می‌کنند، وضعیت تعطیلی یا دایر بودن مدارس جزو اولین سؤالات دانش‌آموزان است.

همواره هم بحث اعلام زمان تعطیلی مدارس توسط آموزش و پرورش جزو گلایه‌های خانواده‌ها بوده است؛ گاهی حتی بعد از آنکه دانش‌آموزان به مدرسه رفته‌اند و با درهای بسته مواجه شدند، از تعطیلی مدرسه به دلیل سرما، آگاه شدند.

مادر یک دانش‌آموز دبستانی در منطقه شهرقدس گفت: تعطیلی مدارس خیلی دیر و صبح امروز اعلام شد؛ در حالی که خبر تعطیلی مدارس باید از شب قبل اطلاع‌رسانی می‌شد.

وی ادامه داد: فرزندم را به مدرسه بردم و آنجا و وقتی مادران دیگر را دیدم که در حال بازگشت از مدرسه بودند، متوجه شدم که مدارس تعطیل است.

یک دانش‌آموز دوره دبیرستان تهران که خبر تعطیلی مدارس منطقه آنها صبح امروز اعلام شده بود، در نظرات کاربران خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مطرح کرده است «صبح خبر تعطیلی‌های جدیدتر را خیلی دیر اعلام کردند همه با هزار مکافات به مدرسه رسیده بودند؛ سرویس‌ها پیاده کرده و رفته بودند و همه مانده بودند که چطور تو برف و ترافیک برگردند».

با توجه به اینکه هواشناسی همواره نسبت به وضعیت هوا طی روزهای آتی اطلاع‌رسانی می‌کند، خانواده‌ها توقع دارند که آموزش و پرورش نیز وضعیت دایر یا تعطیلی مدارس را زودتر اطلاع‌رسانی کند؛ چرا که اطلاع‌رسانی در ساعت بعد از نیمه شب یا صبح هنگام، باعث می‌شود که خانواده‌ها نسبت به تعطیل بودن، مدارس آگاه نشوند.

آنچه مسلم است، یکی از دلایل تعطیلی مدارس، عدم تردد دانش‌آموزان از خانه به مدرسه به دلیل لغزندگی معابر است؛ اما اعلام تعطیلی دیرهنگام باعث می‌شود که دانش‌آموزان مجبور شوند مسیر از خانه تا مدرسه و بالعکس را در سرما و با وجود لغزندگی معابر طی کنند که ممکن است خدای ناکرده حادثه‌ای نیز رخ دهد.

مادر یک دانش‌آموز ششم ابتدایی به خبرنگار فارس گفت: در زمستان سال گذشته، پسرم در هنگام رفتن به مدرسه، به دلیل لغزندگی خیابان به زمین خورد که موجب شکستگی دستش شد و تا مدت‌ها هم خودش و هم ما اذیت شدیم که البته آن روز مدرسه تعطیل بود و ما مطلع نشده بودیم.

به گزارش فارس، به نظر می‌آید مسئولان آموزش و پرورش باید در خصوص اعلام وضعیت تعطیلی یا دایر بودن مدارس، برنامه‌ای داشته باشند تا هم این موضوع در زمان مناسب و هم به روش‌های متنوع به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی شود.
انتهای پیام/ 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها