امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61921
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۵
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی طیب‌نیا در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس افزود: توسعه بازار سرمایه و رشد آن برای دولت و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی طیب‌نیا در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس افزود: توسعه بازار سرمایه و رشد آن برای دولت و وزارت اقتصاد خیلی مهم است و دولت عزم جدی دارد که بخش عمده‌ای از تأمین مالی خود را از طریق بازار سرمایه و ابزارها و نهادهای مالی همانند اسناد خزانه اسلامی و صندوق‌های پروژه انجام دهد، از این رو تحولات مثبتی پیش روی بازار سرمایه است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه برخی اخباری که در زمینه قیمت خوراک و بهره مالکانه منتشر می‌شود، با واقعیت تطابق ندارد و ما دنبال این موضوع هستیم که تغییرات قیمتی آسیبی به بازار سرمایه وارد نکند، افزود: نقدینگی سرگردان باید به سمت بازار سرمایه هدایت شود و اقداماتی که باعث خروج نقدینگی از این بازار می‌شود باید کنترل شود، از این رو باید سازوکارهای لازم برای تداوم ثبات در بازار سرمایه اتخاذ شود.

وزیر اقتصاد در نشست شورای عالی بورس با اشاره به تصمیم مناسب مجلس درقبال بهره مالکانه سنگ آهن از افزایش معقول نرخ خوراک پتروشیمی ها خبر داد.

در ابتدای این جلسه نیز رئیس سازمان بورس گزارشی از وضعیت کلی بازار سرمایه ارائه کرد. دکتر صالح آبادی با تشریح برخی دلایل افت شاخص طی هفته های اخیر، اقداماتی همچون انتشار اوراق اختیار فروش تبعی، هماهنگی شرکتهای حقوقی در راستای تقویت بازار، اطلاع رسانی مستمر و فراگیر درخصوص برخی ابهامات موجود در بازار را ازجمله اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود شرایط بازار برشمـرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گزارشی از وضعیت بازار سرمایه کشور ارائه کرد و در پاسخ به پرسشی در خصوص وجود حباب در بورس گفت: با توجه به نسبت قیمت به درآمد پایین بازار سرمایه، در مقایسه با سایر بازارها فعلا نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

صالح‌آبادی همچنین در گزارش خود یکی از دلایل کاهش شاخص کل را واکنش سهام داران به نگرانی های ناشی از افزایش نرخ بهره مالکانه و بهای خوراک پتروشیمی های گازی و انتشار اخبار و شایعات متعدد در این خصوص دانست.

وی همچنین با اشاره به اقدامات سازمان بورس و صدا و سیما و تولید و انتشار بیش از 370 خبر و گزارش، در این خصوص افزود: با اقدامات مناسب اطلاع رسانی و شفاف سازی در این زمینه و تحرک مناسب حقوقی ها، آرامش نسبی به بازار برگشته و پیش بینی می‌شود، روند آتی بازار معقول و آرام باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت بازار سرمایه، اخبار و گمانه زنی های بی پایه را رد کرد و گفت: رقم افزایش قیمت خوراک بر اساس نرخی مناسب و معقول تعیین خواهد شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها