امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61929
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۵
تعداد بازدید: 77
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، دیوید کوهن، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه با گالف نیوز بار دیگر سرمایه‌گذاران غربی را از سرمایه‌گذاری ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، دیوید کوهن، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه با گالف نیوز بار دیگر سرمایه‌گذاران غربی را از سرمایه‌گذاری در ایران برحذر داشت و گفت: تجار و بانک‌ها باید در مورد تحریم ‌ای موجود علیه ایران واقع‌بین باشند و نباید برای تجارت با ایران عجله کنند.

کوهن این اظهارات را در حالی بیان می‌کند که شرکت‌های بزرگ نفتی جهان، بانک‌ها و شرکت‌های تجاری به دنبال قراردادهای جذاب، در حال آماده شدن برای سفر به تهران هستند.

کاهش تنش‌ها میان ایران و غرب به دنبال توافق هسته‌ای ژنو، تجار بین‌المللی را امیدوار کرده است که تحریم‌ها لغو خواهد شد.

کوهن تصریح کرد: پیام من پیش از هر چیز، این است که هر کسی که در فکر تجارت با ایران است، باید فوق‌العاده محتاط باشد چراکه تحریم‌های گسترده و پیچیده هنوز به قوت خود باقی است.

معاون خزانه داری آمریکا افزود: هدف از توافق موقتی ژنو متوقف کردن بیشتر برنامه هسته‌ای ایران در مدت 6 ماه است تا مذاکره‌کنندگان بین‌المللی بتوانند به یک توافق جامع‌تر دست یابند.

کوهن خاطرنشان کرد: کاهش تحریم‌ها که در ژنو توافق شد، محدود، موقت و برگشت‌پذیر است.

این مقام آمریکایی افزود: من  از هرکسی که درنظر دارد تا با ایران همکاری تجاری انجام دهد می‌خواهم تا دوباره فکر کند و هم خطرهای قانونی و هم خطرهای مربوط به اعتبار خود را که ممکن است با آن مواجه شود درنظر بگیرد.

این مقام آمریکایی معتقد است که حتی اگر ایران به توافق جامعی در مورد موضوع هسته‌ای دست یابد، این امر منجر به پایان یافتن تمام تحریم‌ها نخواهد شد.

کوهن توضیح داد: ما هنوز مسائل مهمی در مورد حمایت ایران از تروریسم بین‌المللی، نقض حقوق بشر، حمایت از حکومت بشار اسد در سوریه و سازمان‌های تروریستی داریم.

انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها