امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61966
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تودی زمان، دولت ترکیه به دنبال حصول یک توافق با ایران و افزایش تلاش‌ها برای احداث خط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تودی زمان، دولت ترکیه به دنبال حصول یک توافق با ایران و افزایش تلاش‌ها برای احداث خط لوله انتقال گاز طبیعی ایران-ترکیه-اتحادیه اروپا است که گاز ایران را به کشورهای اروپایی خواهد رساند.

تودی زمان نوشت: این تلاش‌ها در حالی افزایش یافته است که هنوز چشم انداز تحریم‌ها علیه ایران مشخص نیست.

بر اساس این گزارش، ترکیه پیش از این نیز گام‌های مستحکمی در جهت ساخت خط لوله انتقال گاز طبیعی ایران به آلمان از طریق این کشور برداشته است.

«تورنگ ترانزیت»، شرکت ترک که قرار است بخشی از این خط لوله در ترکیه را بسازد اخیرا امتیازات تشویقی از جمله معافیت از مالیات بر ارزش افزوده و دیگر معافیت‌ها از دولت ترکیه دریافت کرده است.

بر اساس اسنادی که در دسامبر 2013 توسط وزارت اقتصاد ترکیه منتشر شد دولت ترکیه امتیازاتی در راستای حق بیمه کارگران این پروژه و همچنین کاهشهای مالیاتی دیگر برای این شرکت ترک در نظر گرفته است.

تودی زمان در ادامه نوشت: با این وجود چارچوب پروژه خط لوله به خاطر نامشخص بودن جزئیات توافق هسته‌ای ژنو میان ایران و گروه 1+5 هنوز مشخص نیست.

«حسن سلیم» تحلیلگر مسائل اوراسیا می‌گوید: به دلیل تنش زدایی در روابط ایران و ترکیه، دولت آنکارا اخیر گام‌های مشخصی برای اجرای این پروژه برداشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار