امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62017
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۳
تعداد بازدید: 75
صادق آئینه‌وند رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و استاد دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

صادق آئینه‌وند رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و استاد دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اینکه آیا انقلاب اسلامی ایران ظرفیت تمدن‌سازی دارد یا خیر، گفت: تمدن‌سازی انقلاب ایران از مسلمات است البته باید این معنا را در نظر بگیریم که ما یک نگاه انقلابی و اسلامی داریم و اساس این تفکر دین و الگوی توسعه و پیشرفت و سوم مبانی ارزشی و تکنولوژی است.

وی در ادامه افزود: در حقیقت باید نگاهمان این باشد که به اسلام و معنویت اینطور توجه کنیم ما هم تکنولوژی و سرمایه را دریافت کردیم و با توجه به آنها باید به مبانی ارزشی و تکنولوژیکی مناسب خودمان دست یابیم.

آئینه‌وند اظهار داشت: اگر مثلث متساوی‌الاضلاع را در نظر بگیریم یک رأس آن جهاد است که ما موفق بودیم در آن پیروز شویم، دوم تولید علم در الگوی توسعه و سوم معرفت‌سازی است که در حکمت ملاصدرا آن را مورد توجه قرار دادیم، با استناد به این سه رأس مثلث می‌توانیم به تمدن دست یابیم.

وی در پایان با اشاره به گام‌هایی که باید در این راستا برداریم، توضیح داد: ما باید تلاش جدی کنیم و سرعتمان را در این مسیر بیشتر کنیم تا به تمدنی که نیازمند آن هستیم، دست پیدا کنیم.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار