امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62023
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۳
تعداد بازدید: 34
رسول دیناروند در گفت و گو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس اعلام کرد: در سالهای اخیر که کشورهای غربی تحریم های ظالمانه ای علیه کشور ما تصویب کردند، دارو ...

رسول دیناروند در گفت و گو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس اعلام کرد: در سالهای اخیر که کشورهای غربی تحریم های ظالمانه ای علیه کشور ما تصویب کردند، دارو به صورت رسمی مشمول تحریم نبود اما عملاً به خاطر تحریم های بانکی و نبود امکان نقل و انتقال پولی و مالی خرید دارو از کشورهای غربی به شدت با مشکل مواجه شد.

وی گفت: بر اساس یکی از بندهای توافقنامه ژنو قرار است امکان نقل و انتقال پول بین بانکهای ایرانی و بانکهای کشورهای دیگر از جمله کشورهای غربی فراهم شود که بر این اساس دو روز پش اولین انتقال پولی بین یکی از بانکهای خصوصی ایران و یکی از بانکهای سوئیس برای خرید دارو انجام شد.

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت ادامه داد:‌ این انتقال مالی برای خرید و واردات یکی از داروهای گرانقیمت مربوط به بیماران صعب العلاج است و امیدواریم به زودی با باز شدن LC های جدید برای خرید و واردات سایر داروها این مسیر به طور کامل برای واردات دارو به کشور باز و تسهیل شود.

دیناروند گفت: حداقل سه  LC  دیگر (3 حساب اعتباری بانکی)‌ برای واردات 3 محموله دیگر دارویی در حال باز شدن است و اگر این مسیر برای بقیه اقلام دارویی و با سایر کشورها ادامه پیدا کند به زودی شاهد کاهش حدود 7 درصدی قیمت داروهای خارجی در کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: بسته بودن مسیر نقل و انتقال اعتباری و مالی بین بانکهای ایرانی و بانکهای کشورهای دیگر باعث شده بود، هم واردات بسیاری از اقلام دارویی خارجی بسیار سخت شود و هم هزینه‌های جانبی باعث افزایش قیمت تمام شده این داروها برای واردکنندگان شده بود.

دیناروند اضافه کرد: عمده داروهایی که ما در کشور از خارج وارد می‌کنیم، داروهای گرانقیمت مورد نیاز بیماران صعب العلاج است و اجرای دستورالعمل جدید توافقنامه ژنو هم واردات داروهای خارجی را تسهیل می‌کند و هم قیمت تمام شده آنها را کاهش می‌دهد.‌
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها