امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6203
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مهریز، حجت‌الاسلام علی برهان در مراسم تجلیل از معلمان نمونه مهریز که در کانون فرهنگی تربیتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مهریز، حجت‌الاسلام علی برهان در مراسم تجلیل از معلمان نمونه مهریز که در کانون فرهنگی تربیتی شهید کشاورزی این شهرستان برگزار شد با اشاره به اهمیت و جایگاه معلم در اسلام و جامعه اسلامی، گفت: معلمان‌ باید دانش‌آموزانی مسلمان را تربیت کنند و تحویل جامعه دهند.

وی با اشاره به آیات و روایات مختلف در خصوص اهمیت تعلیم و تربیت و نسل معلمان در هدایت دانش آموزان تصریح کرد: معلمان باید دانش آموزان را بر اساس دستورات دین و ارزش های الهی و سفارشات امامان معصوم(ع) تربیت نمایند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان مهریز با اشاره به ابعاد تربیت، اظهار داشت: آنچه مورد نظر اسلام، قرآن و پیامبر اکرم(ص) است، همان بعد معنوی تربیت است که چهره ای الهی، ایمانی دارد و عظمت، شخصیت و جایگاه معلم به جنبه های تربیت معنوی و الهی مربوط می شود.

برهان با بیان اینکه معلم کسی است که تشنگان معرفت و دانش را به آب حیات می رساند، افزود: معلم باید قصدش از آموختن، قرب به خدا و ارشاد و رسیدن به ثواب باشد، نه جاه طلبی و شهرت‌طلبی.

وی در توصیه ای به مسئولان آموزش و پرورش و بیان نقش دبیران در رشد خلاقیت دانش آموزان و جوانان گفت: هدایت احساسات دانش آموزان و جلوگیری از بروز احساسات منفی و مثبت جوانان از جمله وظایف آموزش و پرورش است.

امام جمعه مهریز افزود: معلمان و مسئولان آموزش و پرورش می بایست با برخورداری از دانش و آگاهی کافی و آشنا بودن با علم و پرورش فکر و اندیشه قادر به هدایت دانش آموزان و پاسخ دادن سئوالات آنان باشند.

در ادامه نیز معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد گفت: نقش فرهنگیان و قاطبه معلمان در راهنمایی و هدایت نسل جوان در تمامی مقاطع تحصیلی خیلی حساس و اثربخش است.

غلامحسین دشتی افزود: باید از عرصه تعلیم و تربیت برای هدایت انسان ها استفاده کنند و نسل جوان را در مسیر حق و ارزش های الهی و انسانی تربیت کرد که این کاری مهم محسوب می شود.

کوکب زارع، عصمت کهدویی، فرنگیز فلاح، فاطمه دهقانیزاده، بتول فلاحتی، حسین ابریشمی، محمدرضا دهقانی زاده، اشرف زارع زاده، سید علی اصفر طباطبایی نیا، فاطمه هنزایی، عباس دهقان منگابادی، علی محمد زارع بیدکی، محمد رضا ابویی، مهناز بیک خورمیزی و رباب ابویی پانزده معلم نمونه مهریزی بودند که در پایان این مراسم از آنان تجلیل شد.
انتهای پیام/90005/ش30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها