امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62058
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "گنادی گاتیلوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه اعلام کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "گنادی گاتیلوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور در حال آماده کردن پیش‌نویس قطعنامه‌ای در مورد مبارزه با ترورویسم در سوریه است.

گاتیلوف توضیح داد: این ابتکارعملی در راستای این است که اقدامات ضروری در زمینه مقابله موثر با تروریسم در سوریه انجام پذیرد.

به گفته وی، پیش‌نویس این قطعنامه بزودی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد شد.

معاون وزیر خارجه روسیه بار دیگر تاکید کرد که در سوریه سازمانهای تروریستی زیادی، و در وهله نخست «القاعده» و دیگر گروه‌های مرتبط به آن فعالیت دارند و آنها نه تنها تمامیت ارضی سوریه، بلکه امنیت کل منطقه خاورمیانه را در معرض خطر قرار داده‌اند.

این دیپلمات بلندپایه روس همچنین اعلام کرد که پیش‌نویس قطعنامه‌ای که کشورهای غربی به شورای امنیت ارائه دادند، پایه و اساس مداخله نظامی در سوریه است و این سند در شکل کنونی آن مورد حمایت روسیه قرار نداشته و این کشور قطعا مانع از تصویب آن خواهد شد.

گاتیلوف افزود: این سند در حال تهیه شدن است، ولی متاسفانه با بحران انسانی در سوریه بطور سیاسی برخورد کرده است و هدف از آن تنها ایجاد پایگاهی برای اقدامات نظامی علیه دولت سوریه در صورت برآورده نشدن درخواست‌های در نظرگرفته شده در آن است، در حالی‌که وضعیت انسانی و مشکلات مربوط به آن در سوریه بسیار پیچیده است.

وی تاکید کرد: روسیه این پیش‌نویس را غیر قابل قبول دانسته و مسلما اجازه تصویب آن را نخواهد داد.

معاون وزیر خارجه روسیه افزود: ما روی حمایت برخی دیگر از اعضای شورای امنیت و در وهله نخست چین از مواضع مسکو در این خصوص حساب می‌کنیم. مقامات پکن با نظرات ما در این مورد هم عقیده هستند و ما  امیدواریم سایر اعضای شورای امنیت نیز از این دیدگاه حمایت کنند.

گاتیلوف در خصوص مواضع روسیه در خصوص دور دوم مذاکرات دولت و مخالفان سیوری در ژنو با ابراز تاسف از اینکه این مذاکرات روی مسائل مشترکی متمرکز نیست، گفت: مشکل اینجاست که هیئت نمایندگی دولت سوریه اصرار دارد که در وهله نخست لازم است تا مسئله مبارزه با تروریسم حل و فصل شود که به نظر ما، کاملا منطقی است، ولی هیئت نمایندگی مخالفان معتقد است که مذاکرات باید از بحث در مورد تشکیل دولت موقت آغاز شود.

به عقیده وی، در چنین شرایطی روند مذاکرات با مشکل روبرو خواهد شد و نتیجه‌ای در پی ندارد.روز گذشته سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که طرح کشورهای غربی در مورد اوضاع انسانی در سوریه یک طرفه بوده و پذیرفتنی نیست.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار