امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62079
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 57
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، منابع بانکی اعلام کردند که کره جنوبی بر اساس توافق هسته‌ای ژنو، بخشی از پول نفت ایران را در ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، منابع بانکی اعلام کردند که کره جنوبی بر اساس توافق هسته‌ای ژنو، بخشی از پول نفت ایران را در اختیار این کشور قرار خواهد داد.

بر اساس توافق میان ایران و گروه 1+5 مبلغ 4. 2 میلیارد دلار از دارایی‌های نفتی ایران در 8 قسط  و در بازه زمانی 6 ماه در اختیار ایران قرار خواهد گرفت.

نخستین قسط از این مبلغ در سوم فوریه به مبلغ 550 میلیون دلار در اختیار ایران قرار گرفت و ژاپن نخستین پرداخت به ایران را انجام داده است.

به گفته یکی از این منابع، میزان پولی که قرار است انتقال یابد مشخص نیست اما بانک مرکزی ایران 2 حساب به «وون» (واحد پولی کره جنوبی) در  2 بانک کره‌ای «ووری بانک» و «بانک صنعتی» دارد که بیش از 5.6 میلیارد وون پول نفت ایران در آن‌ها نگه‌داری می‌شود.

یک منبع کره‌ای دیگر این انتقال را تایید کرد و افزود: این پرداخت توسط 2 بانک کره‌ای در ماه آینده صورت خواهد گرفت که یکی از این پرداخت‌ها در اوایل ماه مارس و دیگری پس از آن انجام خواهد شد.

دومین قسط ایران که قرار است در اول مارس پرداخت شود  به مبلغ 450 میلیون دلار و سومین قسط در هفتم همین ماه به مبلغ 550 میلیون دلار خواهد بود.

به گفته مقامات بانک مرکزی کره و وزارت دارایی این کشور، هیچ تصمیمی در مورد انتقال پول به ایران گرفته نشده است.

انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار