امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62082
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شاخص کل بورس امروز طی یک حرکت کاهشی به کانال 78 هزار واحد بازگشت، در حالی که ...

به گزارش خبرگزاری اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شاخص کل بورس امروز طی یک حرکت کاهشی به کانال 78 هزار واحد بازگشت، در حالی که این رکورد بیش از 3 ماه پیش ثبت شده بود.

بنابراین گزارش، امروز در حالی شاخص بورس بیش از یک هزار واحد افت را تجربه می‌کند که نمادهای پتروشیمی و هلدینگ‌های بزرگ بورسی غایب هستند.

به گزارش فارس امروز هم قیمت سهام شرکت‌ها 4 درصد دیگر ارزان شد و همین امر موجب افت شدید شاخص تا کانال 79 هزار واحدی شده است.

در جریان معاملات امروز پالایش نفت بندر‌عباس 148 واحد، مخابرات 111 واحد، پالایش نفت اصفهان 88 واحد، مدیریت سرمایه‌گذاری امید 73 واحد، بانک پاسارگاد 65 واحد، بانک پارسیان و بانک تجارت هرکدام با 49 و 46 واحد منفی تاثیر کاهشی بر شاخص کل بورس گذاشتند.

در معاملات امروز بورس تهران به غیر از 8 نماد مابقی سهام شرکت‌ها با روند متعادل و منفی معامله می‌شوند. در این میان دارو‌پخش، ایران‌دارو، شیشه همدان، پارس‌سرام، تجارت الکترونیک پارسیان، سرمایه‌گذاری پردیس و دارویی سبحان، بیشترین کاهش قیمت را داشتند و در مقابل تولی‌پرس، نوش مازندران، پارس پامچال، سایپا شیشه، لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی، زغال‌سنگ نگین طبس و سپندا بیشترین افزایش قیمت را داشتند. در فرابورس هم شاخص با روند نزولی 17 واحد منفی شد که بیشترین تاثیر کاهشی را هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت تهران، ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت لاوان، پالایش نفت شیراز، تولید مواد اولیه فولاد صبا نور و شرکت نفت پاسار‌گاد داشتند.

به گزارش فارس با ارزانتر شدن قیمت سهام شرکت‌ها، اکثر کارشناسان بورسی و تحلیلگران خبره از ارزنده بودن قیمت سهام شرکت‌ها خبر داده و تاکید کردند اگر کف قیمتی سهام را تشخیص نمی‌دهند باید به صورت پلکانی از هم‌اکنون نسبت به خریداری سهام اقدام کنند.

در این باره حسین خزلی خرازی با تاکید بر اینکه افت شدید قیمت‌ها در آینده با سرعت جبران خواهد شد گفت: اکنون قیمت سهام شرکت‌ها جذاب شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها