امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62089
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تدوین دستورالعمل جدید خرید و فروش مسکن مهر که از دو هفته پیش توسط کارشناسان ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تدوین دستورالعمل جدید خرید و فروش مسکن مهر که از دو هفته پیش توسط کارشناسان حقوقی وزارت راه و شهرسازی آغاز شده بود به اتمام رسید.

بر اساس این گزارش، در بخشنامه قبلی فقط کسانی که دفترچه قسط بانکی را دریافت کرده‌ بودند، می‌توانستند اقدام به فروش واحد مسکونی خود کنند اما در دستورالعمل جدید برای پیش‌خریداران هم این امکان فراهم می‌شود تا اجازه فروش واحد مسکونی خود را داشته باشند.

در دستورالعمل قبلی خرید و فروش مسکن مهر متقاضیان فقط اعیان آن واحد مسکونی را معامله می کردند که ظاهرا در آیین نامه جدید شرایط خرید و فروش عرصه هم در دستور کار این کارشناسان حقوقی قرار دارد و ظاهرا هم به نتیجه رسیده است.

به گزارش خبرنگار فارس در آئین نامه قبلی، متأهل بودن، 5 سال سابقه سکونت در محل، عدم دریافت زمین، خانه یا تسهیلات مسکن از دولت جزو شرایط خرید و فروش مسکن مهر بود اما با اضافه شدن آزادی خرید و فروش مسکن مهر برای افرادی که اقدام به پیش خرید کرده اند، خرید و فروش مسکن مهر راحت‌تر خواهد شد.

متقاضیانی که پیش‌فروش برای آنها انجام شده است، قرارداد دارند و واحد مسکونی آنها مشخص شده است و به مرحله فروش اقساطی هم نرسیده‌اند می‌توانند خرید و فروش مسکن مهر را انجام دهند.

بر اساس این گزارش، البته چنانچه خریدار یکی از این شرایط را نداشته باشد،برای خرید مسکن مهر باید 10 درصد تسهیلات را یکجا به بانک بپردازد و 5 درصد قیمت عرصه را هم پرداخت کند.

در آیین‌نامه جدید این دو شرط حذف شده تا خرید و فروش راحت‌تر و روان‌تر انجام شود و مسیر را برای فروشندگان و خریداران هموار کند.

یک مقام مسئول در تایید بخشنامه جدید به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت:این دستورالعمل جدید راحت‌تر از آن دستورالعمل قبلی است چرا که آن دستورالعمل قبلی یک محدودیت‌هایی قائل شده بود که باید واجد شرایط باشد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار