امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62111
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، مهرداد لاهوتی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، مهرداد لاهوتی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری اظهار کرد: صنعت گردشگری امروز در دنیا دارای رتبه سوم اقتصاد پس از نفت و خودروسازی است.

وی افزود: رتبه صنعت گردشگری بین دوم و سوم اقتصاد در حال جابه‌جایی است، روندی که می‌تواند به رتبه نخست برسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی رتبه گردشگری ایران از نظر آثار تاریخی و باستانی را در رده دهم جهان بیان کرد و ادامه داد: ایران به لحاظ تنوع جاذبه دارای رتبه پنجم جهان است.

وی درآمد صنعت گردشگری ایران را قابل قیاس با دیگر کشورها ندانست و تصریح کرد: از فضاهای گردشگری کشور به ویژه در گیلان به خوبی استفاده نشده است.

لاهوتی با تأکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی باید تبدیل به یک وزارتخانه شود، خاطرنشان کرد: این سازمان عقب‌ماندگی زیادی دارد و با تبدیل شدن به وزارتخانه باید فضای بیشتری برای آن فراهم شود.

وی بهره‌گیری از استعدادهای گردشگری را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: ایران در بحث درآمد گردشگری دارای رتبه 147 دنیا است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا باید از نظر درآمد صنعت گردشگری ایران دارای چنین رتبه‌ای باشد، خاطرنشان کرد: بر اساس چشم‌انداز 20 ساله، گردشگری ایران باید به درآمدی بالغ بر 20 میلیارد دلار برسد.

وی با اشاره به اینکه از هر شغلی که در دنیا وجود دارد یک شغل مربوط به گردشگری است، متذکر شد: اکنون تکه‌هایی از عظمت تخت جمشید در موزه فرانسه است و اگر فضای فرهنگی کشور را باز کنیم با حضور گردشگر در ایران می‌توانیم فرهنگ خود را انتقال دهیم.

انتهای پیام/2300/ر30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها