امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62115
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، روسیه در نشست چهارشنبه شب اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، روسیه در نشست چهارشنبه شب اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، پیش‌نویس قطعنامه خود در مورد وضعیت انسانی در سوریه را به این شورا تقدیم کرد.

"آلکسی زایتسیف" رئیس دفتر مطبوعاتی نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل این مسئله را تایید کرد،ولی محتوای قطعنامه پیشنهادی مسکو در این رابطه را فاش نکرد.

طبق اطلاعات رسانه‌ها، روز چهارشنبه در نیویورک ملاقات غیررسمی اعضای دائم شورای امنیت (روسیه، آمریکا، چین، فرانسه و انگلیس) برگزار شد که موضوع اصلی مذاکرات اوضاع انسانی در سوریه بود که طرفین در این رابطه با یکدیگر اختلاف جدی دارند.

انتظار می‌رود که هر دو قطعنامه (سند پیشنهادی غرب و قطعنامه روسیه) طی چند روز آتی مورد بررسی اعضای شورای امنیت قرار بگیرد تا طرفین به توافق و موضع گیری واحدی در این خصوص دست یابند.

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه پیش از این قطعنامه پیشنهادی غرب را «دور از واقعیات موجود در سوریه» ارزیابی نموده و "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرده بود که این سند به شکل کنونی آن قطعا تصویب نخواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها