امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62119
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 59
هدایت‌الله میر‌مراد زهی نماینده مردم سراوان در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

هدایت‌الله میر‌مراد زهی نماینده مردم سراوان در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اعمال محدودیت از سوی کشور افغانستان در رسیدن آب هیرمند به خاک ایران گفت: بر اساس قرارداد امضاء شده میان ایران و افغانستان در سال 1351 کشور افغانستان موظف است تا 23 هزار لیتر در ثانیه از آب رود هیرمند وارد خاک ایران شود که این میزان آب به دلیل ایجاد برخی سدها در ماه‌هایی از سال وارد خاک ایران نمی‌شود.

وی افزود: تا کنون مکاتبات زیادی با وزارتخانه‌های نیرو و امور خارجه در خصوص پیگیری این موضوع انجام شده و وزارت امور خارجه باید این موضوع را از طریق مجامع بین‌المللی مورد پیگیری قرار دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تا کنون تذکرات متعددی برای پیگیری موضوع انتقال آب از رود هیرمند به کشورمان به وزارت امور خارجه داده شده و در همین راستا سؤال از وزیر خارجه نیز در برنامه ما وجود دارد و ما از هیچ یک از اهرمهای نظارتی و قانونی خود در این باره دریق نمی‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها