امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62125
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر در نشست خبری مشترک با «سرگئی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر در نشست خبری مشترک با «سرگئی لاوروف» همتای روسی خود در مسکو تأکید کرد که قاهره و مسکو برای حل بحران‌های منطقه‌‌ای با هم همکاری خواهند کرد.

فهمی یادآور شد که روابط مصر و روسیه در زمینه‌های مختلف شاهد پیشرفت خواهد بود و همکاری‌های اقتصادی و نظامی میان دو کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

از سوی دیگر نیز لاوروف از موضع قاهره برای حل بحران سوریه بر اساس بیانیه ژنو1 استقبال کرد و یادآور شد که مسکو خواهان ایجاد ثبات در مصر و بازسازی نهادهای دولتی این کشور است و تلاش مقامات قاهره برای ایجاد این فضا را تأیید می‌کند.

وزیر خارجه روسیه همچنین تأکید کرد که در دیدار با همتای مصری خود بر مسائلی نظیر مبارزه با تروریسم تمرکز داشته‌اند.

از روز گذشته هیأتی بلند پایه به ریاست «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر به همراه تعدادی از فرماندهان ارتش و وزیر امور خارجه در سفری دو روزه عازم روسیه شده بودند.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به بحران سوریه گفت که باید به موضعی مشترک برای مبارزه با تروریسم در سوریه پرداخت و روسیه طرحی برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه به این کشور ایجاد کرده و ارسال طرحی برای مبارزه با تروریسم در سوریه به شورای امنیت نیز در حال بررسی است.

لاوروف تأکید کرد که با وجود حمله تروریست‌ها به کاروان کمک‌های بشر دوستانه به مردم سوریه، مسکو کمک‌های بشر دوستانه به مناطق تحت محاصره را ارسال کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار