امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62138
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که "سرگئی لاوروف" و "محمدجواد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که "سرگئی لاوروف" و "محمدجواد ظریف" وزرای امور خارجه روسیه و جمهوری اسلامی ایران در جریان مذاکراتی تلفنی از موفقیت آمیز بودن آغاز اجرای اقدامات مورد توافق در مذاکرات هسته‌ای ژنو بین ایران و گروه «1+5» ابراز رضایت کردند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه که عصر چهارشنبه در سایت رسمی این وزارتخانه قرار گرفت، آمده است: وزرای خارجه روسیه و ایران در این مذاکرات به تبادل نظر در مورد تحولات پیرامون برنامه هسته‌ای ایران پرداخته و آغاز روند تحقق توافقات ژنو در تاریخ 20 ژانویه را موفقیت آمیز ارزیابی کردند.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه همچنین تاکید کرد که اجرای دقیق «برنامه اقدام مشترک» که مورد توافق طرف ایرانی و کشورهای عضو گروه 1+5 قرار گرفته، این امکان را بوجود می‌آورد که نگرانی‌های برخی اعضای جامعه بین الملل از ماهیت برنامه هسته‌ای ایران از بین رفته و کمک کند تا حقوق بلامنازع ایران در استفاده از انرژی اتمی صلح آمیز تحقق پیدا کند.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، لاوروف و ظریف در جریان مذاکرات خود همچنین اقدامات مشترک برای عملی سازی توافقات صورت گرفته بین روسای جمهور دو کشور در زمینه توسعه همکاری‌های روسیه و ایران در عرصه تجاری-بازرگانی را مورد بررسی قرار دادند.

علاوه بر این وزرای خارجه روسیه و ایران روند حل و فصل مناقشه در سوریه را نیز مورد تبادل نظر قرار داده و بر راه حل صرفا دیپلماتیک و سیاسی این بحران تاکید کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها