امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62141
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، مولوی «شهزاده شاهد» سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان امروز (پنچشنبه) در سیمنار ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، مولوی «شهزاده شاهد» سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان امروز (پنچشنبه) در سیمنار بین‌المللی «صلح و استقرار در افغانستان»، گفت که آمریکا با برخورد متکبرانه با دولت افغانستان، فکر می‎کند که هیچ قدرتی توانایی ایستادگی در برابرش را ندارد و بنابراین با مداخله‌های گسترده در امور داخلی افغانستان، ناامنی را افزایش می‌دهد.

در این سمینار بین‌المللی نمایندگانی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان و افغانستان نیز حضور داشتند.

شهزاده شاهد از مردم، جامعه مدنی، پارلمان و مجلس سنای افغانستان خواست تا در آوردن صلح به این کشور تلاش کنند.

به باور وی، مردم افغانستان می‎توانند صلح را به کشورشان ارمغان آوردند و نیازی به حضور نظامیان خارجی در این کشور نیست.

سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان با اشاره به عدم حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان گفت که دیگر نیازی به حضور آمریکا در افغانستان نیست زیرا بهانه از بین بردن القاعده و رهبر این گروه دیگر وجود ندارد و نظامیان آمریکایی بایستی افغانستان را ترک کنند.

این سخنان شاهد در حالی است که اکثر مردم افغانستان نیز خواستار خروج کامل نظامیان خارجی از این کشور هستند و همچنین برخی از اعضای پارلمان، علما و بزرگان نیز بارها به طور رسمی خواستار خروج نظامیان خارجی از افغانستان شده‎اند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها