امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62147
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 131
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، اخبار برخی تحولات لیبی در زیر آمده است: وزیر دفاع لیبی: طرح کودتای نظامی در لیبی خنثی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، اخبار برخی تحولات لیبی در زیر آمده است:

وزیر دفاع لیبی: طرح کودتای نظامی در لیبی خنثی شد

عبدالله الثنی، وزیر دفاع لیبی امروز پنجشنبه اعلام کرد که طرح کودتایی نظامی در لیبی خنثی شده است که رهبرانی سیاسی و نظامی سابقی در این کشور آن را طراحی کرده بودند تا کنگره ملی را سرنگون کنند و شورای نظامی برای اداره کشور تشکیل بدهند.

الثنی در اظهاراتی تلویزیونی افزود: نوری ابوسهمین، رئیس کنگره ملی لیبی و فرمانده کل نیروهای مسلح دستور دستگیری 30 تن از افسران و سیاستمدارانی را صادر کرد که قصد کودتا علیه مشروعیت داشتند.

وی افزود: نیروهای ارتش و انقلابی همچنان این طراحان کودتا را تحت تعقیب قرار داده و ارتش توانست قبل از عملی شدن کودتا آن را خنثی کند.

عبدالرحمن الدیبانی رئیس کمیسیون امنیت ملی در پارلمان لیبی اخیرا خبر داد ریاست کنگره اطلاعاتی از سرویس اطلاعات نظامی کسب کرده مبنی بر اینکه برخی افسران  و سیاستمداران قصد دارند شورای نظامی برای سرنگونی کنگره و دولت تشکیل بدهند.

رسانه‌های لیبی سخنان عبدالله پیش بینی کردند.

در همین حال علی زیدان، نخست وزیر لیبی سخنان وزیر دفاع این کشور درباره کودتای نظامی نافرجام را کم اهمیت دانست.

علی زیدان احتمال وقوع کودتای نظامی در لیبی را ضعیف دانست.

منابع امنیتی در لیبی نیز تاکید کردند نیروهای حفاظت از ساختمان کنگره ملی، نخست وزیری و وزارتخانه‌های لیبی به حال آماده باش درآمده‌اند.

دوره فعالیت پالمان لیبی روز 7 فوریه 2014 پایان یافت ولی نمایندگان دوره فعالیت آن را تمدید کردند تا کمیته تدوین قانون اساسی تشکیل شود و به انجام ماموریت خود بپردازد که این امر باعث آغاز تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهایی مانند طرابلس، پایتخت و بنغازی شد و معترضان بر لزوم انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات تأکید کردند.

انقلابیون الزنتان کنگره ملی را به دیکتاتوری متهم کردند

گروه شبه نظامی مرکب از انقلابیون سابق الزنتان، کنگره ملی لیبی را به دیکتاتوری متهم کرد.

مختار الاخضر گروه مسلح الزنتان با اشاره به مخالفت این گروه با تمدید فعالیت کنگره ملی گفت: این گروه از اعتراضات مسالمت آمیز در لیبی علیه تصمیم کنگره ملی حمایت خواهد کرد.

وی کنگره ملی را به تمایل برای ایجاد دیکتاتوری جدید در لیبی متهم کرد و گفت: انقلابیون الزنتان هر کسی را به ملت لیبی تعرض کند، نابود خواهد کرد.

ترور یک مقام ارتش لیبی در بنغازی

ابراهیم الشرع ، سخنگوی اتاق امنیت مشترک بنغازی گفت: افراد مسلح ناشناس امروز پنجشنبه أسامة مفتاح موسى العقورى، رئیس گروهبان‌های ارتش لیبی در بنغازی را در حالی که در خودروی خود بود در منطقه بوعطنی بنغازی ترور کردند.

شهر بنغازی مهد قیام لیبی در سال 2011 با وخامت امنیتی روبه رو است و تاکنون مقاماتی امنیتی و نظامی به رغم استقرار نیروهای ارتش لیبی در این شهر ترور شدند.

ناپدید شدن یک بالگرد نظامی ارتش لیبی

ستاد مشترک ارتش لیبی روز پنجشنبه اعلام کرد یک فروند بالگرد ارتش لیبی که پنج خدمه پرواز داشت روز چهارشنبه ناپدید شد.

سرهنگ علی الشیخی سخنگوی ستاد مشترک ارتش لیبی اعلام کرد دو خلبان و سه تکنسین سرنشین بالگردی بودند که صبح دیروز چهارشنبه ناپدید شد. این بالگرد از پایگاه هوایی تمنهانت در جنوب لیبی پرواز کرده و قرار بود در بنغازی در شرق این کشور فرود آید.

این بالگرد برای سوختگیری در بندر الصدرا فرود آمد و کمی پس از آنکه این محل را ترک کرد ناپدید شد.

شیخی اعلام کرد جستجو برای یافتن این بالگرد ادامه دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها