امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62149
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط  زیست امروز در حاشیه بازدید از 13 نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در جمع خبرنگاران اظهار ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط  زیست امروز در حاشیه بازدید از 13 نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از راه‌های برنامه‌ریزی شده، حمایت از فناوری‌های سبز است. البته فرقی نمی‌کند این فناوری‌ها از سوی سرمایه‌گذاران داخلی و یا بین‌المللی ارائه شود.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه حمایت از فناوری‌های سبز و صندوق ملی محیط زیست یکی از اهداف سازمان محیط زیست است، افزود: در این‌باره توافق‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد که بر اساس آن شرکت‌های دانش بنیانی که در زمینه محیط زیست فعالیت می‌کنند مورد حمایت قرار می‌گیرند

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا خودروسازان در نمایشگاه محیط زیست حضور ندارند، گفت: این موضوع مشکل ما نیست و مشکل خودرو سازان است چراکه این شرکت‌های صنعتی باید محصولاتشان را همگام با استاندارد و ضوابط محیط زیست کنند.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به عرضه بنزین یورو 4 در تهران یادآور شد: خودروسازان نیز باید همانند وزارت نفت به مصادیق محیط زیست توجه کنند و محصولاتشان را مطابق با استاندارد یورو 4 تولید کنند.

ابتکار در ادامه با بیان اینکه آخرین مهلت خودروسازان برای تولید و عرضه خودرو با استاندارد یورو 4 تا پایان خرداد سال آینده خواهد بود گفت: این مهلت دیگر برای خودروسازان تمدید نمی‌شود.

وی گفت: وزارت نفت همکاری خود را در راستای تولید سوخت یورو 4 انجام داده است و امیدوار هستیم در مرحله بعد سوخت با استاندارد یورو 4 در شهرستانها نیز توزیع شود.

وی درباره آخرین وضعیت محیطبانان محبوس در زندان خاطر نشان کرد: سازمان محیط زیست برای اخذ رضایت برای محیطبانان در حال تلاش است و در این باره درخواست رضایت داده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار