امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62161
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 70
فرحناز رافع در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: در ایام دهه فجر 267 کاروان سلامت شامل پزشکان و پیراپزشکان به نقاط مختلف محروم کشور ...

فرحناز رافع در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: در ایام دهه فجر 267 کاروان سلامت شامل پزشکان و پیراپزشکان به نقاط مختلف محروم کشور اعزام شده و 31 هزار بیمار نیازمند را درمان کردند.

وی اعزام کاروان سلامت به 15 روستای کهگیلویه و بویر احمد را یکی از نمونه‌ها عنوان کرد و گفت:‌ طی بررسی‌ها سوءتغذیه نیاز به مراقبت‌های پیشگیری و بهداشت زنان و انگل در اطفال در این روستاها بسیار به چشم می‌خورد.

وی با اشاره به اینکه روستای گاودانه که از چند سال پیش به دلیل استفاده از کابین آهنین برای عبور از رودخانه باعث شد تا بسیاری از اهالی انگشتان دست خود را از دست بدهند یکی دیگر از نقاط هدف بود که پزشکان در این منطقه حضور یافته و پس از بررسی‌های لازم قرار شد تا 35 نفر از این افراد به ویژه کودکان از ابتدای سال آینده برای درمان به تهران اعزام شوند.

رافع گفت: هزینه هر یک از این افراد حداقل 10 میلیون تومان برآورد شده که توسط خیرین داوطلب هلا‌ل‌احمر تأمین می‌شود.

به گزارش فارس،اهالی روستای گاودانه پیش از این مجبور بودند برای عبور از رودخانه مارون در استان کهگیلویه و بویراحمد از یک نیمکت آهنی( گرگر) و حرکت ریلی آن از روی طناب به کمک انگشتان طی طریق کنند که بسیاری از جمله کودکان بند انگشتان خود را از دست داده‌اند و با رسانه ای شدن موضوع یک پل کوچک برای اهالی این روستا ساخته شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر همچنین از راه‌اندازی 208 خانه داوطلب‌تخصصی در نقاط مختلف کشور خبر داد و گفت: خانه داوطلب روحانیون، پزشکان، اعضای هیئت علمی از جمله این خانه‌‌های داوطلب تخصصی است.

به گفته این مسئول در هلال‌احمر در این ایام 3 هزار نفر از سالمندان در قالب طرح نیابت از خدمات جمعیت بهره‌مند شدند به طوری که داوطلبان هلال‌احمر در کارهایی مانند عیادت، تفریح و خرید در کنار سالمندان بودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها