امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62162
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 65
محسن مهاجری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم در خصوص برگزاری همایش ملی فقه هسته‌ای اظهار کرد: در راستای فتوای تاریخی مقام معظم رهبری در خصوص ...

محسن مهاجری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم در خصوص برگزاری همایش ملی فقه هسته‌ای اظهار کرد: در راستای فتوای تاریخی مقام معظم رهبری در خصوص حرمت تولید انباشت و به‌کارگیری سلاح هسته‌ای، پژوهشگاه فرهنگ اسلامی و سازمان انرژی اتمی، مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) و شماری از دستگاه‌های علمی حوزوی دانشگاهی اقدام به برگزاری این همایش کردند.

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش بررسی مبانی و مستندات فقهای فتوای تاریخی مقام معظم رهبری در مورد سلاح‌های هسته‌ای است.

دبیر اجرایی همایش ملی فقه هسته‌ای به شرکت‌کنندگان حاضر در جلسه‌ای که در تهران برگزار می‌شود، اشاره و بیان کرد: در این جلسه پیام تصویری حضرت آیت‌الله جوادی آملی را خواهیم داشت و از سخنرانی آیت‌الله علی دوست، آیت‌الله محمد جواد فاضل لنکرانی و حجت‌الاسلام علی‌اکبر رشاد عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی بهره خواهیم برد.

مهاجری به همایشی که در قم برگزار خواهد شد، اشاره کرد و گفت: در این همایش آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله سبحانی و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه به سخنرانی خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه مقالات فرستاده شده در این همایش مورد بررسی قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: 48 مقاله به دبیرخانه همایش رسیده است که تعدادی از این مقالات در روز همایش ارائه شده و عده‌ای نیز به صورت مجموعه مقالات پس از همایش در کتاب مربوط به همایش به چاپ می‌رسد.

دبیر اجرایی همایش ملی فقه هسته‌ای ادامه داد: تعدادی از مقالات با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان‌های انگلیسی و عربی ترجمه خواهد شد.

مهاجری با بیان اینکه همایش ملی فقه هسته‌ای در دو شهر تهران و قم برگزار می‌شود گفت: این همایش 30 بهمن ماه سال جاری در تهران در محل سازمان انرژی اتمی و اول اسفند نیز پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قم برگزار خواهد شد.

وی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی را مبتکر این همایش دانست و یادآور شد: سازمان انرژی اتمی و مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) از دستگاه‌های مشارکت‌کننده اصلی برگزاری این همایش هستند و جامعة المصطفی العالمیه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه نیز دستگاه‌های همکاری کننده در برگزاری این همایش محسوب می‌شوند.
انتهای پیام/78008/ب30/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها