امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62174
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 40
«انور رجا»، مسئول اطلاع رسانی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل – در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«انور رجا»، مسئول اطلاع رسانی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل – در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در تشریح اقدام اخیر عناصر مسلح در ورود به اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک»، در جنوب دمشق گفت: در حالی‌که کمیته تحقیق بر اساس موعد مقرر خود را آماده می‌کرد تا وارد اردوگاه شود و اوضاع جاری در آن را بررسی و از خروج گروه‌های مسلح اطمینان حاصل کند، اقدام اخیر عناصر مسلح در ورود به اردوگاه مانع ورود این هیأت به داخل آن شد.

رجا ادامه داد: اقدام عناصر مسلح در ورود به اردوگاه بازتابی منفی بر اجرای توافقنامه دارد، به ویژه آنکه تاکنون موفق به شناسایی ماهیت و هویت افراد ربوده شده نشده‌ایم.

به همین دلیل رجا ابراز نگرانی کرد که مبادا افراد ربوده شده، افرادی باشند که این توافقنامه را از جانب طرف فلسطینی امضا کرده‌اند تا به این طریق اجرای آن را با مانع و مشکل مواجه کنند.

به همین دلیل رجا مسئولیت کامل شکست و ناکامی این توافقنامه را متوجه گروه‌های مسلح کرد و هشدار داد: ادامه این اقدامات گروه‌ها و عناصر مسلح و ممانعت آنها از ورود دارو و غذا برای اهالی منجر به دخالت نظامی گسترده علیه این گروه‌ها خواهد شد که نتایج فاجعه‌باری برای آنها در درجه اول و حامیان آنها در اردوگاه در مراتب بعدی به همراه خواهد داشت و موجب ویرانی بیش از پیش یرموک خواهد شد.

اما در خصوص عقب نشینی کامل عناصر مسلح بیگانه از یرموک رجا تاکید کرد که هنوز این اقدام مورد تاکید قرار نگرفته و قرار بود، هیأتی که وارد اردوگاه می‌شود، از این امر اطلاع کامل حاصل کند که این امر ممکن نشد و موجب ایجاد ده‌ها سوال درباره انگیزه این اقدام شد، از جمله اینکه آنها این اقدام را با هدف جلوگیری از ورود هیأت به اردوگاه انجام دادند و اینکه آیا عناصر مسلح هنوز در اردوگاه حضور دارند؟

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها