امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62184
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 111
ابوالفضل روغنی گلپایگانی مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

ابوالفضل روغنی گلپایگانی مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره فعالیت این کارخانه در روزهایی که شاهد افت فشار گاز در استان‌های شمالی کشور بودیم، اظهار داشت: این موضوع در غرب مازندران مشهود بود، اما به دلیل اینکه مشکلاتی در سطح استان بوجود آمده بود گاز کارخانه مازندران هم قطع شده بود، یعنی دو سه مورد قطعی گاز داشتیم، اما مسئله جدی نداشتیم، تا اینکه به دلیل مسدود شدن مسیرها با بارش برف رسیدن مواد اولیه به ما چند روزی با سختی همراه بود.

* جمع‌بندی فعالیت یک ساله کارخانه کاغذ مازندران

روغنی ضمن بیان جمع‌بندی از فراز و فرودهای یک ساله قیمت کاغذ و فعالیت‌های کارخانه مازندران در سال 92 اظهار داشت: وضعیت بازار کاغذ از دو منظر قابل بررسی است، اول از دیدگاه مصرف‌کننده و دیگری از دیدگاه تولیدکننده؛ برای مصرف کننده بازار امسال سالی خوب بود دلیل آن هم این است که مقدار خیلی زیادی در سال گذشته کاغذ با ارز‌ مبادلاتی وارد شده بود؛ اما از نظر ما که تولید کننده‌ایم اصلا سال خوبی نبود، چون آن ارز مبادله‌ای به ما تعلق نمی‌گرفت، ما با ارز آزاد مواد اولیه را وارد می‌کردیم و تولیدی که می‌کردیم به دلیل اشباع مشتریان در بازار از تعداد آنها کاسته شده بود.

* نگاه خوش‌بینانه به مسیر پیش رو

به گفته وی، نوسانات نرخ ارز در واقع در دولت یازدهم کمتر شده است، ضمن اینکه قیمت ارز کاهش یافت و ثباتی در بازار رخ داده بود و مشتریان نسبت به آینده بد بین نبودند و با بدبینی به بازار نگاه نمی‌کردند، به همین دلیل ثبات نسبی در بازار پدید آمده بود، همین عوامل موجبات ثبات را پدید آورده بود و آن التهابی که در پایان و حتی اواسط سال گذشته بود مبدل به فرصت و امیدی شده بود که تولیدکنندگان نگرانی به سبب قیمت ارز و واردات نداشت و ثبات در بازار اتفاق افتاد و در حال حاضر هم این وضع وجود دارد.

* توجه به کیفیت در راس هرم تولید کارخانه مازندران

مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در ادامه با بیان اینکه چوب و کاغذ مازندران با همه شرایطی که بوجود آمده بود سال خوبی را در حال پشت سر گذاشتن است، گفت: در سال جاری بالاتر از ظرفیت تولید می‌کنیم، امسال بالاتر از 175 هزار تن تولید می‌کنیم و بالاتر از ظرفیت می‌فروشیم و امسال تمام تلاشمان بر این بود محصولات کیفی در کشور عرضه کنیم و در تلاش بودیم کیفیت را چشمگیر افزایش دهیم، که موجب شد سود کم و زیان بسیار داشته باشیم، اما برای اینکه بتوانیم ماهم کمک کننده به ثبات در بازار باشیم تمام تلاش بر این شد که به کیفیت بیفزاییم که این کار را انجام داده و صادرات را به کشور ترکیه، عربی و.. گسترش دادیم و حتی بازارهایی برای کاغذ روزنامه و تحریر برای کارخانه مازندران پدید آمد ولی ما موفق به صادرات نشدیم، یعنی برای محصول خط یک که کاغذ سفید روزنامه و چاپ و تحریر تولید می‌کند فرصت صادرات پدید آمد اما ما متاسفانه نتوانستیم این کار را انجام دهیم.

* برای فعالیت در سال 92 قطعا کارنامه قابل قبولی می‌گیریم

مدیر این کارخانه تصریح کرد: در مجموع سال 92 سال سختی برای چوب و کاغذ مازندران بود، اما مطمئنا کارنامه کاملا قابل قبولی می‌گیریم، هم از دید سهامداران هم از دید کارکنان و هم از دید جامعه و مشتریان، از هر منظری بنگریم کارنامه قابل قبولی داریم، امیدواریم بتوانیم آن را در سال‌های آتی تداوم بخشیم.

* آغاز چند طرح بزرگ در کارخانه کاغذ مازندران

روغنی با اشاره به اینکه مشکل مواد اولیه چوب داشته داریم و خواهیم داشت، اضافه کرد: این مشکلات بسیار جدی است، البته مشکل تامین ارز را هم داشتیم که کماکان وجود دارد، مشکل نقدینگی در بازار را داشتیم که اغلب مشتریان خریدهایی سه یا چهار ماهه انجام دهند اما از سوی دیگر ما مواد اولیه را به شکل نقد می‌خریم. این هم یکی از مشکلاتی که برای کارخانه مازندران پدید آمد اما در عین حال چند طرح توسعه خیلی خوب را هم در شرکت استارت زده شده که برخی از آنها میان مدت است، امیدواریم به مرور صورت گیرد.

* 400 دانشجو در رشته‌های صنعتی پذیرفتیم

روغنی در این راستا توضیح داد: مثلا اواخر سال 93 طرح occ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در راستای خدمات پس از فروش به مشتریان هم امسال نمره خوبی می‌گیریم، چون در کمتر از 24 ساعت هرگونه شکایت مشتری وجود داشت رسیدگی کردیم و آنچه خواسته مشتری بود و آنچه باید برطرف می‌کردیم را رفع کردیم که این مهم یکی از امتیازات خوب ما به شمار می‌رود.

روغنی تاکید کرد: در اواخر سال گذشته دانشگاه علمی کاربردی خود را افتتاح کردیم، در ترم دوم توانستیم کارشناسی بگیریم آنهم در رشته‌های صنعتی مثل فیزیک، شیمی، برق، الکترونیک، خمیرسازی چوب و کاغذ و... 400 دانشجو پذیرفته و آموزش دادیم تا هم به صنعت کشور کمکی کرده باشیم و هم به نیازمندی‌های خود در بخش نیروی انسانی توجه خاص و ویژه داشته باشیم.

* برخی تعمیرات که تنها اروپایی‌ها قادر به انجام بودند را در داخل کشور سامان دادیم

مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران ابراز داشت: امسال موفقیت خیلی زیادی در ارتباط با بحث تعمیرات داشتیم، نگرانی‌هایی که برای خریدهای خارجی بود بخش وسعی از آن را در داخل کشور انجام شد که موفقیت‌ بزرگی بود. در واحد 300 که تولید خرده چوب است چند مشکل پدید آمد که در گذشته فقط اروپایی‌ها قادر به تعمیر بودند، اما امسال خودمان تعمیر کردیم و با وجود فشارها توانستیم تعمیرات را انجام داده و کلی از مشکلات را برطرف کردیم.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها