امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62185
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه در گفت‌گو با بخش انگلیسی «الجزیرة» اظهار داشت که کشورش هرگز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه در گفت‌گو با بخش انگلیسی «الجزیرة» اظهار داشت که کشورش هرگز ارتشبد «عبدالفتاح السیسی» یا هر شخص دیگری که به عنوان رئیس‌جمهور آتی مصر انتخاب شود را به رسمیت نخواهد شناخت.

وی گفت: نمی‌توان رژیمی را که با کودتای نظامی بر سر کار آمده را به رسمیت شناخت. انتخاباتی که قرار است در مصر برگزار شود زیر سوال است. ترکیه می‌داند که در جریان اغلب کودتاها، مجریان آن بیشترین آراء را به دست آوردند اما این کسب آراء در فضایی از ترس و وحشت صورت می‌گیرد. این امر در مصر نیز روی می‌دهد.

روزنامه «المصریون» با انتشار این مصاحبه نوشت: اردوغان گفت: «محمد مرسی» رئیس‌جمهور زندانی مصر 52 درصد آراء را کسب کرده بود و تنها مردم حق برکناری او با استفاده از ابزارهای دموکراتیک را داشتند نه ارتش.

نخست‌وزیر ترکیه تصریح کرد که این موضع او، موضع ثابت آنکارا در قبال هر کودتایی علیه دموکراسی است و این موضع را باید هر رهبر دموکراتیکی اتخاذ کند.

وی با تاکید بر برادری میان دو ملت مصر و ترکیه گفت: ملت مصر شایسته چنین کودتایی نبود.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار