امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62188
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این منبع امنیتی به روزنامه السفیر گفت: بازجویی از نعیم عباس برای بیرون کشیدن اسرار خطرناک او ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این منبع امنیتی به روزنامه السفیر گفت: بازجویی از نعیم عباس برای بیرون کشیدن اسرار خطرناک او وارد مرحله جدیدی شده است.

این منبع امنیتی نعیم عباس را مغز متفکر فنی و عملیاتی و فردی محتاط توصیف کرد که دریک محل ثابت آرام و قرار نداشته و در حال تحرک و جابجایی بسیاری بوده و اکثرا چهره خود را تغییر می داده است.

به گفته این منبع، بازجویی از این فرد را مراجع بسیار آموزش دیده و حرفه ای انجام می دهند و اعترافات او ایجاب میکند که پیگیری آنها با تحقیقات امنیتی دقیق صورت گیرد بویژه که نعیم عباس نقشه ای خونینی را برملا کرد که قرار بود فردا یکشنبه در جریان مراسم حزب الله در گرامیداشت فرماندهان شهید مقاومت اجرا شود.

براساس این نقشه، قرار بود سه عملیات تروریستی تقریبا همزمان اجرا شود و در وهله اول، یک عامل انتحاری سوار بر خودروی بمبگذاری شده خودش را حدفاصل دو میدان الغبیره و المشرفیه منفجر کند و سپس خودروی مشابهی در مقر شبکه المنار در منطقه الاوزاعی منفجر شود و در وهله سوم نیز مجتمع سید الشهدا در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت با شماری موشک هدف قرار گیرد چرا که به طور معمول مراسم حزب الله در این مجتمع برگزار می شود.

بازپرسان به این نتیجه رسیده اند که نعیم عباس تا چند روز قبل حلقه اتصال بین گروه تروریستی جبهه النصره و گروه مسلح موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) بوده و ملاقات های زیادی با انها در دوره اخیر در داخل اردوگاه آوارگان فلسطینی عین الحلوه در نزدیک شهر صیدا در لبنان برگزار کرده است و این فرد ارتباط مستقیمی با یک مدیر خود در شهر مرزی یبرود سوریه دارد.

وی همچنین خودروی های بمبگذاری شده از فردی به نام عمر الاطرش در حدفاصل دو منطقه البربیر و الکولا تحویل گرفته است.

نعیم عباس همچنین کار مجهز کردن عاملان انتحاری همانند عامل انتحاری منطقه الشویفات را برعهده داشت که به یکی از مراکز نظامی حمله کرد.

درهمین حال، روزنامه الجمهوریه لبنان نیز نوشت: بنا به اعترافات نعیم عباس قرار بود بعد از حمله موشکی به مجتمع شهدا درضاحیه، گروهی از عاملان انتحاری دارای کمربند انفجاری خود را بین مردم منفجر کنند.

منابع امنیتی در گفت وگو با الجمهوریه به اعترافات نعیم عباس اشاره کردند که باعث توقیف یک خودروی تروریست ها و سه زن سرنشین آن شد.

این منابع پیش بینی کردند که انفجارهای دیگری در مناطق لبنان روی دهد زیرا این هسته ها به طور حرفه ای کار می کنند و هریک از اعضای این هسته ها یکدیگر را نمی شناسند و اکثرا از طریق اینترنت باهم در تماس هستند.

این منابع فاش کردند که عباس با اسامه الشهابی و هیثم الشعبی و توفیق طه ارتباط دارد و شمار زیادی عامل انتحاری را از داخل اردوگاه عین الحلوه و خارج آن برای عملیات انتحاری در سوریه جذب کرده است.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها