امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62209
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 77
جمعه هفته گذشته ۵ نفر از دیده‌بانان مرزبانی کشورمان در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان توسط افراد ناشناسی ربوده شدند که به محض انتشار این ...

جمعه هفته گذشته ۵ نفر از دیده‌بانان مرزبانی کشورمان در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان توسط افراد ناشناسی ربوده شدند که به محض انتشار این خبر مسئولان ذی‌ربط و فرماندهان مرزبانی کشور جست‌وجو برای یافتن این افراد را در دستور کار خود قرار دادند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از سایت دانا،‌ جمعه هفته گذشته 5 نفر از دیده‌بانان مرزبانی کشورمان در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان توسط افراد ناشناسی ربوده شدند که به محض انتشار  این خبر مسئولان ذیربط و فرماندهان مرزبانی کشور جستجو برای یافتن این افراد را در دستور کار خود قرار دادند.

اما در تاریخ 20 بهمن گروهک موسوم به «جیش‌العدل ایران» با انتشار تصاویری در صفحه توئیتر خود مسئولیت ربایش 5 نفر از مرزبان‌های ایرانی را بر عهده گرفت؛ از این‌رو با توجه به اینکه حدود یک هفته از این حادثه گروگانگیری گذشته و هنوز این افراد در بند این گروهک هستند خبرنگار دانا طی تماس‌هایی با برخی از نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان و وکلای مردم، آخرین نتایج پیگیری‌ مسئولان را جویا شد:

اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در همین رابطه اظهار داشت: از آنجایی که مجلس در این هفته تعطیل بوده است، مسئله از طریق نمایندگان به صورت فردی پیگیری شده و ادامه هم خواهد داشت.

وی افزود: آخرین خبرها بر همان اساسی است که به صورت کلی منتشر شده و  وزارت خارجه همچنان پیگیر این موضوع است.

همچنین سید باقر حسینی یکی از نمایندگان استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: بحث‌های این چنینی به راحتی قابل پیگیری نیست  ما فعلا پیگیری‌ها را از طریق نیروهای بومی و منطقه‌ای انجام داده‌ایم و با کمک آنان برخی نقاط را جست‌و‌جو کردیم.

وی افزود: من هم در تماس‌هایی با برخی مسئولان ذیربط پیگیری‌هایی را داشتم و آن ها هم پیگیر این موضوع هستند ولی برخی مسائل فعلا قابل طرح نیست؛اما به طور قطع پیگیری‌ها به طور جد ادامه خواهد داشت.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص تلاش‌هایی که برای آزادی پنج مرزبان ربوده شده، تاکنون صورت گرفته، گفت: وزارت خارجه به طور جدی پیگیر موضوع هست و کمسیون امنیت ملی هم از طریق وزارت خارجه مسئله را دنبال می کند.

وی افزود: به هرحال به نظر می‌رسد این اقدام برای معامله کردن باشد چرا که معمولا این افراد گروگان‌ها را با آزاد کردن قاچاقچیان و افراد شرور معامله می‌کنند.

براساس این گزارش به نظر می‌رسد در حال حاضر چشم امید خانواده این افراد و مردم ایران به وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور دوخته شده است. لذا امیدواریم مسئولان مربوطه هرچه سریعتر بتوانند قدمی در راستای آزادی نیروهای مرزبانی کشورمان بردارند تا بار دیگر شاهد اتفاقات دلخراشی همچون حادثه تاسوکی و .. نباشیم.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها