امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62227
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت صبح امروز دوشنبه پارلمان مواد دیگری ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت صبح امروز دوشنبه پارلمان مواد دیگری از لایحه بودجه 93 اعاده شده از شورای نگهبان را بررسی و به تصویب رساندند.

بر اساس نظر وکلای ملت پیشنهادی برای جایگزینی بند «ه» تبصره 3 این لایحه با 150 رأی موافق، 14 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رساندند.

بر اساس این پیشنهاد در سال 1393 به فروش اموال و دارایی‌های غیرجاری و همچنین اخذ تسهیلات توسط بنگاه‌های در حال واگذاری و واگذارشده به صورت کنترلی اسامی این بنگاه‌ها از سوی سازمان خصوصی‌سازی به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف است ثبت هرگونه تغییرات در زمینه اساسنامه و سرمایه و همچنین ثبت هرگونه دخل و تصرف در اموال از جمله نقل و انتقال زمین، خرید و فروش و اجاره را پس از اخذ مجوز از سازمان خصوصی‌سازی انجام دهد.

بانک مرکزی موظف است اعطای هرگونه تسهیلات به شرکت‌های دولتی مذکور را مشروط اخذ مجوز از سازمان خصوصی‌سازی کند.

بهارستان‌نشینان در ادامه این جلسه عبارت «شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان» را جایگزین عبارت «مجمع نمایندگان» در بند «ن» تبصره 3 این لایحه کردند تا نظر شورای نگهبان تأمین شود.

این بند یک تغییر ویرایشی دیگر نیز داشت که بر اساس آن عبارت «ادارات آموزش و پروش مجازند اماکن آموزشی مازاد خود در روستاها را با درخواست فرمانداران طی صورتجلسه‌ای برای کاربری ورزشی و فرهنگی در اختیار ادارات ورزش و جوانان قرار دهند» به عنوان یک پاراگراف مستقل به انتهای این بند منتقل شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها