امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62230
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 96
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی یوسف پور، صاحب امتیاز روزنامه سیاست روز در گردهمایی جامعه اصناف و بازار که صبح ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی یوسف پور، صاحب امتیاز روزنامه سیاست روز در گردهمایی جامعه اصناف و بازار که صبح امروز(دوشنبه) در مسجد امام خمینی(ره) بازار تهران در جمع بازاریان برگزار شد اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن هر سال از سال قبل با شکوه تر و با بینش قوی تری از سوی مردم انجام میشود.

یوسف پور تصریح کرد: هر سال طیفهای گسترده و گوناگونی در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می کنند بطوریکه حتی رسانه های معاند نظام مانند BBC نیز از حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال سخن می گویند.

وی در ادامه افزود: اعتقاد مردم به اسلام،ائمه اطهار و ولایت فقیه موجب برگزاری چنین مراسمی می شود اما سوالی در اینجا مطرح می شود که وظیفه دولتمردان برای رفع مشکلات بخصوص مشکلات اقتصادی از روی دوش مردم چیست؟

صاحب امتیاز روزنامه سیاست روز با انتقادات از عملکرد تیم مذاکره کننده ایرانی گفت: اینکه بخواهیم از گشایش کار در سیاست خارجی صحبت کنیم کار درستی نیست. زیرا گشایشی رخ نداده است، تحریمهای برداشته شده بیشتر به نفع طرف خارجی است تا ایران مثلا در قضیه کشتی رانی بروید و ببینید چه تحریمهایی برداشته شده است.

یوسف پور با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و وعده های کاندیداها در مسائل اقتصادی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری اخیر تمامی کاندیداها ابتدا از رفع مشکلات اقتصادی و مهار تورم صحبت کردند. اما بعد از انتخابات تمامی شعارها رنگ باخت و مسئله اصلی که کمک به تولید و در اختیار گذاشتن اقتصاد به دست مردم بود به فراموشی سپرده شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری از ابتدای سال جاری تا کنون 32 بار در سخنان خود، از بازگشت به امکانات داخلی صحبت نمودند، طبق آمار بانک مرکزی 24 میلیارد دلار اسکناس در خانه های مردم و شرکتها وجود دارد،550 هزار میلیارد تومان نقدینگی در اختیار مردم است و 700 میلیارد دلار سرمایه در دست ایرانیان خارج از کشور است، چرا نمی توانیم از چنین ظرفیتهایی استفاده نماییم؟

صاحب امتیاز روزنامه سیاست روز گفت: مردمی که در برابر تمامی فتنه های داخلی و خارجی اینگونه ایستادگی می کنند نمی توانند مشکل اقتصادی را حل نمایند؟

یوسف پور با بیان اینکه متاسفانه در ابتدای دولت یازدهم شاهد بودیم وزیر صنعت به صراحت اعلام کرد که تا 2 سال آینده نباید هیچ معدنی واگذار شود و آنچه که واگذار شده نیز به دولت برگرد گفت: آیا اینگونه اظهارات مغایر با شعارهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید نیست؟

وی ادامه داد: وزیر نفت از عدم وجود نقدینگی جهت ایجاد پالایشگاه صحبت می کند.بنده  در نامه ایی به ایشان متذکر شدم که ساخت پالایشگاههای کوچک را به مردم واگذار نمایید، پالایشگاههای دولتی هر کاری کنند نمی توانند بنزین یورو 5 را تولید نمایند .

صاحب امتیاز روزنامه سیاست روز با طرح این سوال که  چرا بر خلاف رهنمودهای رهبری دوباره مسیر قبل را می رویم و برخی مسائل اقتصادی را دولتی می کنیم؟ گفت: چند سال قبل رهبر معظم انقلاب بحث جهاد اقتصادی را مطرح نمودند اما مسئولین توجهی نکردند . آیا مردم ما که در تمام صحنه ها حضور فعال دارند نمی توانند در مسائل اقتصادی ورود نمایند؟ اینکه رهبر انقلاب تاکید بر ورود بخش خصوصی و مردم به صحنه دارد اینست.

یوسف پور ادامه داد: رهبری می دانند که با این حرکت ظرف 2 سال تمامی مسائل اقتصادی قابل حل است. ما اگر فقط به مذاکرات خوشبین باشیم اینگونه می شود که آنها با دیدن اربابان اسرائیلی خود 180 درجه نسبت به آنچه در مذاکرات گفته اند تغییر مسیر می دهند. متاسفانه تراز بازرگانی خارجی ما منفی است و باید فکری به حال آن کرد.

وی در پایان با توصیه به مسئولان گفت: مسئولان باید با بکار بردن رهنمودهای رهبری به سمت مسیر اصلی گام بردارند تا وضعیت اقتصادی که در شان مردم ایران نیست بهبود یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها