امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62236
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از افسران نیروی دریایی سپاه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از افسران نیروی دریایی سپاه و دانش‌آموختگان دانشگاه امام حسین (ع) با اشاره به اینکه انسان موجودی اجتماعی است، گفت: در اسلام 2 نوع واجبات داریم عینی و کفایی که هر یک دارای اهمیت هستند.

وی در ادامه افزود: از آنجایی که انسان موجودی اجتماعی است و در اجتماع زندگی می‌کند باید به آن توجه کند و اسلام نیز تکالیفی را برای انسان مشخص کرده که یکی از آن‌ها حفظ عزت و عظمت اسلام است.

این مرجع تقلید ضمن اشاره به امتی که پیامبر (ص) بر اساس عزت، عظمت و قدرت ساختند، افزود: نخستین گام و دعوت انبیا ایمان است، ایمان به خدا، معاد و قیامت، نبوت امامت، جانشینی پیامبر و ارزش‌های اعتقادی که این امر با شناخت خداوند آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در قرآن 750 آیه در مورد خداشناسی وجود دارد، خاطرنشان کرد: آدمی باید خدا را بشناسد و زمانی که فکر، علم و عملش جهت الهی پیدا کند دیگر ترس و مشکلی در کار نخواهد بود؛ همانند جنگ‌های اسلامی که با وجود ایمان به خدا همواره مسلمانان بر دشمنان غالب بودند.

آیت‌الله نوری‌همدانی به حضور پیامبر خدا در راس حکومت اشاره کرد و گفت: در صورت نبود حضور پیامبر جانشین ایشان و در صورت نبود جانشین نیز فردی فقید و مجتهد که با تقوا، مدیر، مدبر، باشد و توانایی اداره مملکت را داشته باشد باید در راس حکومت قرار بگیرد و در برابر دشمنان ایستادگی کند.

استاد حوزه علمیه قم اصول عزت را ایمان، علم، حکومت اسلامی، وحدت و اتحاد، قدرت جهادی قوی و برخورد قوی با دشمن عنوان کرد و ادامه داد: با وجود این اصول می‌توان به اقتدار، پیروزی و سعادت دست یافت.

وی وحدت میان حوزه و دانشگاه را مهم خواند و گفت: از شاخصه‌های حکومت امام خمینی (ره) وحدت حوزه و دانشگاه و مردم و ملت بود و از آنجایی که دشمن از اختلافات میان مسلمانان هراس دارد از این رو در صورتی که متحد باشیم می‌توانیم در برابر دشمنان بایستیم.

آیت‌الله نوری‌همدانی یادآور شد: مسلمانان نباید سلطه‌پذیر و ذلت‌پذیر باشند؛ دانشگاهیان با توجه به اصول ذکر شده هیچ‌گاه نباید زیر سلطه دشمن بروند.

این مرجع تقلید اعتقاد به ارزش‌های اسلامی را در اثبات دین مهم خواند و تصریح کرد: در صورتی که افراد و دانشگاهیان به ارزش‌های اسلامی اعتقاد داشته باشند و بتوانند با دلیل و برهان دیگران را قانع سازند می‌توانند با اقتدار اسلام را به همگان اثبات کنند.
انتهای پیام/78008/م40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها