امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62240
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 60
سیدسعید حیدری‌طیب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: از ظرفیت‌های دیپلماتیک مجلس ایران استفاده نشده است و مجلس می‌تواند با ...

سیدسعید حیدری‌طیب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: از ظرفیت‌های دیپلماتیک مجلس ایران استفاده نشده است و مجلس می‌تواند با طراحی لازم فصل تازه‌ای در سیاست خارجی پارلمانی باز کند.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی در تهران، تصریح کرد: برگزاری این اجلاس نشان داد که پارلمان جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در سیاست خارجی دنیای اسلام نقش پیش‌رو را بازی کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: نشست تهران از لحاظ کمی از شاخص‌های خوبی برخوردار بود و استقبال مناسبی از آن صورت گرفت، اما این دست‌آورد باید در حوزه‌های کیفی و موضوعی سیاست خارجی نیز نمود پیدا کند.

حیدری‌طیب با اشاره به مسائل روز فلسطین، سوریه، بحرین، عراق و دیگر کشورهای اسلامی، گفت: در دنیای اسلامی فقط بحران به‌عنوان سهم مسلمانان قرار گرفته و این نشان‌دهنده ضعف دیپلماتیک کشورهای مسلمان است.

به گفته وی، اکنون دنیای اسلام چندپاره شده و مسلمانان بیش از همه مردم دنیا، به ریختن خون یکدیگر مشغول هستند و آن‌چه در اغلب نقاط دنیای اسلام می‌گذرد، با تعالیم پیامبر اکرم (ص) هم‌خوانی ندارد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم بروز و حضور اتحادیه‌ بین‌المجالس اسلامی در اتحادیه جهانی بین‌المجالس، ابراز داشت: در مواردی همچون تصویب «ماده اضطراری» در اتحادیه جهانی بین‌المجالس، کشورهای اسلامی به‌صورت متحد عمل نمی‌کنند.

وی ادامه داد: از این رو مواردی به‌عنوان ماده اضطراری تصویب می‌شود که اصولا در مقام «اضطراری» با مشکلات جهان اسلام قابل قیاس نبوده و این ضعفی است که هیئت‌های پارلمانی حاضر در نشست تهران باید در جلسه روز سه‌شنبه مورد بررسی قرار دهند.

انتهای پیام/2700/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها