امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62248
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 70
سیدهادی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه خروجی هدفمندی یارانه‌ها از ...

سیدهادی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه خروجی هدفمندی یارانه‌ها از کمیسیون تلفیق، نتیجه دیدگاه‌های موافق و مخالف نمایندگان بوده است، افزود: هدف از قانون هدفمندی یارانه‌ها توسعه اجتماعی و اقتصادی و افزایش رفاه عمومی است.

*بی‌ا‌نصافی بازار نسبت به مردم

وی با تاکید بر اینکه در هدفمندی یارانه‌ها شاهد پرداخت تفاوت قیمت‌ها به مردم خواهیم بود گفت: رسم شده است که با افزایش قیمت یک کالا شاهد گران شدن سایر خدمات و کالاها می‌شویم و با افزایش قیمت همه کالاها با توجه به میزان بیکاری و رفاه نسبی پایین شاهد تبعات منفی آن در جامعه هستیم.

نماینده مردم سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائمشهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم تولید در هدفمندی یارانه‌ها باید به تولید کننده پرداخت شود، خاطرنشان کرد: در هدفمندی یارانه‌ها باید فضای بی‌انصافی و بداخلاقی در رفتار بازار با مردم کنترل شود.

* اقتصاد کشور ما بیمار است

وی با اشاره به اینکه با فشار کمتری به مردم باید به سمت اجرای صحیح قانون حرکت کنیم، تصریح کرد: اقتصاد کشور ما بیمار است و اگر درمان نشود در آینده دچار اشکالات عمیق‌تری می‌شویم.

حسینی با یادآوری این نکته که در مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها شاهد افزایش تولید و حمایت از صنعت نبوده‌ایم، گفت: تولیدکنندگان جامعه ما با بحران روبرو هستند و در هدفمندی یارانه‌ها باید به وضعیت آنان توجه لازم انجام شود.

 عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هدفمندی یارانه‌ها در مصرف سوخت و برخی از حامل‌های انرژی در برخی از مقاطع موثر بود ولی با افزایش قاچاق سوخت شاهد شرایط قبل از هدفمندی یارانه‌ها در موضوع سوخت به دلیل ارزانی در داخل و گرانی در خارج از کشور هستیم.

* اجرایی شدن فاز جدید هدفمندی یارانه‌ها بهتر از اجرا نکردن آن است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نگرانی از افزایش قیمت‌ها در جامعه برای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن هدفمندی یارانه‌ها نگرانی دو طرفه دارم، افزود: از یک طرف فشار بر مردم و از طرف دیگر لزوم انجام جراحی اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد و اجرایی شدن هدفمندی یارانه‌ها بهتر از اجرا نکردن آن است.

 حسینی با تاکید بر اینکه بانک‌ها یکی از عوامل موثر در اضمحلال اقتصادی جامعه هستند، گفت: بانک‌ها همراهی و همکاری لازم با تولیدکنندگان و فعالان صنعتی را ندارند.

نماینده مردم سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائمشهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، افزود: بانک‌ها از پول دولت و مردم استفاده می‌کنند و سود‌های کلان دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سیستم بانکی به عنوان یکی از عوامل تضعیف تولید و صنعت کشور است، خاطرنشان کرد: بانک‌ها مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آوردند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظام بانکی کشور باید در خدمت‌رسانی به مردم و تولیدکنندگان و صنعت همراهی و همکاری کند.

انتهای پیام/86015/ر40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار