امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62249
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 45
زهره طبیب‌زاده، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ربایش پنج تن ...

زهره طبیب‌زاده، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ربایش پنج تن از مرزبانان کشورمان در مرزهای شرقی کشور و سکوت مجامع بین‌المللی و نهادهای حقوق بشری از جمله سازمان ملل متحد در این مورد اظهار کرد: ما از اینگونه رفتارهای متناقض حقوق بشری در ارتباط با عملکرد آمریکا و همپیمانانش در منطقه کم نداریم و این پدیده جدیدی نیست که ما تازه با آن مواجه شده باشیم.

طبیب‌زاده افزود: ما همواره حمایت آمریکا را به اشکال بدتر و غیر منطقی‌تر شاهد بودیم، به طور مثال در سوریه شاهد این هستیم که تروریست‌های سلفی به خشن‌ترین شکل، سنگدلانه ترین رفتارهای انسانی را انجام می‌دهند که با سر یک انسان همانند توپ فوتبال بازی می‌کنند، این رفتارهایی که در سوریه می شود  سمبل جنگوجویان قرون وسطایی است که آمریکای مدعی حقوق بشر در مقابل آن سکوت کرده است.

وی ادامه داد: آمریکا در اوج خباثت جریان‌های تروریستی نه تنها سکوت کرده بلکه حمایت‌های سیاسی و مالی هم از آنها می‌کند که  در کشورهای منطقه که اقدامات تروریستی صورت ‌گیرد، ما نباید این انتظار را داشته باشیم که آمریکا از تروریست جهانی حمایت نکند زیرا خود او حامی اصلی تروریسم در جهان است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به نقش آمریکا در کشورهای دیگر پیرامون انقلاب های رنگی گفت: نقش آمریکا در اوکراین و حمایت آنها از ساختارشکنانی که مقابل یک دولت قانونی در اکراین ایستاده‌اند بر کسی پوشیده نیست و اینگونه اقدامات همواره نقش آمریکا را در تمام حوادث سیاسی موجود جهان به عنوان کدخدای جهان در حمایت از تروریست‌ها و ساختارشکنان معرفی می‌کند.

طبیب‌زاده تصریح کرد: معتقدم ماهیت دولت آمریکا با تجاوزگری به کشورهای دیگر که برای بدست آوردن منافع اقتصادی و تسلط خود بر جهان است بدردنیا مشخص شده است آمریکا حمایت از تروریسم را با منافع خود تعریف می‌کند و منافع خود را تعیین‌کننده این موضوع می داند، منافع آمریکا ماهیت تروریست در را جهان مشخص می‌کند.

وی با اشاره به بیانیه مداخله‌جویانه اخیر وزارت خارجه آمریکا مبنی بر لزوم آزادی سران فتنه اظهار کرد: حمایت آنها از سران فتنه چیزی نیست که به تازگی اتفاق  افتاده باشد آمریکا از روز اول، حتی 10 سال قبل از واقعه فتنه 88 برای حمایت از جریان فتنه برنامه‌ریزی کرده بود و طبیعی است که با انتشار بیانیه ای از سران فتنه حمایت کند ولی در مقابل، از اسارت مرزبانان بی‌گناه ما سکوت کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در عرصه جهانی جریان‌های وابسته به شورای امنیت و سازمان ملل ماهیت عدالت‌خواهانه‌ای ندارند که ما از آنها انتظار داشته باشیم در مقابل حوادث موجود در جهان موضع عدالت‌طلبانه بگیرند.

طبیب زاده ادامه داد: کسانی که عملیات استشهادی مردم فلسطین و ایستادگی حزب‌الله لبنان را‌ در مقابل تجاوز اسرائیل تروریست معنی می‌کنند، در مقابل تروریست‌هایی که از 80 ملیت مختلف وارد کشور سوریه می‌شوند و با سلاح در کشورهای منطقه اقدامات مداخلانه انجام می‌دهند اینها را تروریست تلقی نمی‌کنند و اقدامات حقوق بشرانه که نقض آشکار حقوق بشر در آن کشور است را انجام نمی‌دهند آنوقت ما نباید این انتظار را داشته باشیم که از اسارت 5 سرباز ما واکنش نشان دهند زیرا سازمان‌های حقوق بشر ماهیت منطقی ندارند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه سازمان‌های حقوق بشر در منطقه تحت لابی مثلث آمریکا، شیوخ عرب و اسرائیل هستندگفت: همیشه منافع آمریکا، شیوخ عرب و اسرائیل در منطقه باهم گره خورده و این طبیعی است که نباید انتظار برخورد آگاهانه از بنگاه‌های سیاسی اقماری سازمان ملل را داشته باشیم.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها