امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62260
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 96
احمد نیک‌فر عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

احمد نیک‌فر عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تاریخچه‌ای از نحوه ایجاد تشکل فنی مهندسی جامعه اسلامی مهندسین در دهه 70 گفت: پس از تعطیلی حزب جمهوری اسلامی‌که در سال 1367 به صلاحدید حضرت امام خمینی (ره) انجام شد، مهندسین اصولگرا و انقلابی عضو آن حزب وجود تشکلی را  که در چهارچوب اسلام و مکتب تشیع و اصول مترقی قانون اساسی فعالیت کند را ضروری تشخیص دادند و  به مصلحت نظام اسلامی دیدند که تشکلی با هدف ادامه راه حزب جمهوری اسلامی ایجاد کنند و لذا هیأت موسس جامعه اسلامی مهندسین که متشکل از آقایان دکتر حسن غفوری فرد، سید مرتضی نبوی، محمد‌رضا باهنر، مهندس سید محسن بهفر و مهندس غلامحسن امیری بودند در سال 69 اقدام به تاسیس و راه اندازی جامعه اسلامی مهندسین نمودند.

نیکفر در ادامه تصریح کرد:‌ جامعه اسلامی مهندسین در 31 استان دارای دفتر است و علاوه بر آن در دو فرمانداری ویژه کاشان و سیرجان نیز دفتر مستقل داریم که جمیعاً 33 دفتر می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای تاسیس جامعه اسلامی مهندسین و بر اساس مفاد اساسنامه و مرامنامه این تشکل جام هر دو سال یکبار موظف است با دستور کار ارائه گزارش عملکرد دوسالانه و تصویب برنامه های دو سال آینده و تصویب پیشنهادات احتمالی برای اصلاح اساسنامه و مرامنامه جام و همچنین انتخاب اعضاء شورای مرکزی نسبت به برگزاری مجمع سراسری اقدام نماید گفت: تا کنون ده مجمع سراسری عمومی برگزار شده است و انشاء الله مجمع سراسری یازدهم نیز در دهه اول تیرماه سال 1393 برگزار خواهد شد.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین افزود: بر همین اساس ستاد برگزاری و تدوین برنامه های کنگره یازدهم تشکیل شده است و مسئولیت این ستاد را دکتر ناظمی اردکانی عضو شورای مرکزی جام بر عهده  گرفته است و در حال حاضر کمیته های اجرایی، تهیه برنامه دوساله،تهیه عملکرد دوساله،کمیته اصلاح اساسنامه و مرامنامه و کمیته تشکیلات و روابط عمومی در حال انجام فعالیت است.

نیکفر خاطر نشان کرد: براساس تحقیقات، یکی از منظم‌ترین تشکل های سیاسی کشور در مورد مقید بودن به برگزاری مجامع،  اعم از مجمع عمومی سراسری و مجامع عمومی در حال حاضر جامعه اسلامی مهندسین است و به عنوان نمونه استان اصفهان در چند وقت گذشته  نهمین مجمع عمومی اعضاء جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان را برگزار کرده است.

وی در خصوص برگزاری انتخابات مجامع استانی جام اظهار کرد:‌ بر اساس مفاد مرامنامه و اساسنامه جامعه اسلامی مهندسین کشور و آئین نامه گسترش جام در استانها ابتدا از بین مهندسین واجد شرایط که متقاضی تاسیس و راه اندازی دفتر جام در استان هستند یازده نفر به عنوان شورای موقت استان با تصویب شورای مرکزی و با حکم دبیرکل منصوب می شوند و پس از راه اندازی شعبه جام در استان و رسیدن تعداد اعضاء به پنجاه نفر و یا بیشتر اقدام به برگزاری اولین مجمع عمومی رسمی برای ارائه گزارش عملکرد به اعضاء و تصویب برنامه های دوسال آینده و انتخاب اعضاء شورای جام استان می شود و تا کنون هم 25 دفتر جام در استانها حداقل یک مجمع و بعضا مثل اصفهان و خراسان رضوی و چند استان دیگر تقریباً از بعد از تاسیس هر دو سال یکبار مجمع داشته‌‌اند.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: جامعه اسلامی مهندسین یکی از  تأثیرگذارترین تشکل های سیاسی از بدو تاسیس تاکنون در روند اداره کشور بوده است چرا که در تمامی دوره های مجلس شورای اسلامی و تمامی دولتها تعداد قابل توجهی از اعضاء این تشکل نماینده مجلس، وزیر، معاون وزیر، استاندار و فرماندار بوده اند.

نیکفر درباره برنامه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی مهندسین برای آینده این تشکل گفت: جامعه اسلامی مهندسین برای به روز نگهداشتن اعضاء خود در تمامی حوزه‌ها از نظریه های نظریه پردازان، متخصصین و صاحب نظران استفاده می کند و  موضوعات را با رویکرد نقد منصفانه و عالمانه به بحث و بررسی می گذارد. سپس راه کارهای پیشنهادی را  به مسئولین ذیربط برای اصلاح امور ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه جامعه اسلامی مهندسین بیش از 10 هزار نفر عضو رسمی و هوادار دارد گفت:‌ مستتر است که ما فقط در زمان انتخابات فعال نمی شویم بلکه در تمامی اوقات سال برای رسیدن به اهداف مندرج در اساسنامه و مرامنامه فعالیم، به عنوان نمونه جامعه اسلامی مهندسین کشور علیرغم مشغله های روزمره اعضاء ،روزهای یکشنبه از بدو تاسیس تاکنون بجز یکشنبه‌هایی که تعطیل رسمی بوده است صبح ها جلسه هیأت اجرایی و عصرها جلسه شورای مرکزی خود را برگزار کرده است همچنین در تمامی مناسبتها با صدور بیانیه موضع رسمی جام را علام کرده‌‌ایم.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در پایان تصریح کرد: جامعه اسلامی مهندسین علاوه بر اینکه عضو تاثیرگذار جبهه پیروان خط امام و رهبری است، یکی از اعضا موثر جریان اصولگرا در کشور محسوب می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها