امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62265
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه شیفت بعد از ظهر خود به اصلاح برخی از مواد و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه شیفت بعد از ظهر خود به اصلاح برخی از مواد و تبصره‌های قانون بودجه سال 93 کل کشور اعاده شده از سوی شورای نگهبان پرداخت.

بر اساس تصمیم نمایندگان، تبصره الحاقی 12 قانون بودجه کل کشور به شرح زیر تغییر یافت.

بر اساس این تبصره در سال 93 بانک‌ها موظفند اسناد رسمی اراضی کشاورزی محل اجرای طرح‌های کشاورزی و صنایع تکمیلی کشاورزی و اسناد منازل روستایی را به عنوان وثیقه بخش کشاورزی و روستایی بپذیرند.

همچنین بر اساس تبصره الحاقی 13 در سال 93 نام کارفرمایان کارگاه‌های 5نفره مشمول تأمین اجتماعی در فهرست بیمه‌شدگان کارگاه‌های مذکور درج می‌شود و نرخ حق بیمه آنان همانند سایر بیمه‌شدگان همان کارگاه است.

همچنین تبصره الحاقی 17 و تبصره الحاقی 20 نیز از قانون بودجه سال 93 حذف شد.

در بند الف تبصره 22 الحاقی نیز عبارت چرخه جایگزین سیکل شد.

در تبصره الحاقی 25 نیز مقرر شد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور مکلف است بر بودجه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال 1393 که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد نظارت نموده و آن را در پیوست شماره3 لایحه بودجه سال 94 درج نماید.

همچنین در تبصره الحاقی 27 نیز به نیروی انتظامی ایران اجازه داده می‌شود نسبت به صدور و تعویض گواهینامه رانندگی عادی به هوشمند اقدام و به ازای هر کارت 150هزار ریال دریافت نماید.

درآمد حاصله به حساب ردیف درآمدی 140-151 جدول شماره 5 این قانون واریز و معادل وجوه واریزی از محل اعتبار ردیف 53000080 جدول شماره 9  این قانون در اختیار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت تا بابت هزینه صدور گواهینامه رانندگی هوشمند توسعه و تجهیز مراکز صدور گواهینامه رانندگی و تقویت نیروی انتظامی به مصرف برسد.

همچنین تبصره الحاقی 28 نیز بر اساس تصویب نمایندگان به طور کامل حذف شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار