امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62272
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۱
تعداد بازدید: 48
محمد حسین ملک‌احمدی دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نخستین نشست خبری در ورود به نهاد کتابخانه‌ها در پاسخ به سوال فارس پیرامون طرح‌های تصویب و ...

محمد حسین ملک‌احمدی دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نخستین نشست خبری در ورود به نهاد کتابخانه‌ها در پاسخ به سوال فارس پیرامون طرح‌های تصویب و اجرا شده در زمان دبیرکلی منصور واعظی توضیح داد: در جلسه معارفه هم عنوان کردم خوشبختانه و یا بدبختانه برای بار دوم در این مسئولیت قرار می‌گیرم، دوستانی که در آن زمان بودند می‌توانند شهادت دهند زیرا مستنداتی وجود دارد و خوشبختانه در آن دوران مطالعه طرح‌هایی را انجام دادیم و حتی برخی طرح‌ها نیز فرصت اجرا یافت.

 

* عملکرد ده سال گذشته را بازنگری می‌کنم

وی افزود: دو طرح کلان داشتیم طرح جامع توسعه کتابخانه‌های عمومی و طرح فناوری اطلاعات کتابخانه‌های عمومی که البته طرح‌های دیگری چون کتابخانه‌های سیار کتابخانه‌های روستایی، کتابخانه‌های نابینایان و زندانیان و ... از جمله آنهاست.

ملک احمدی تصریح کرد: واقعیت این است که این طرح بسیار عظیم بود و خاطرات خوبی از آن ایام دارم، ضمن اینکه خوشبختانه در آستانه دهمین سالگرد تصویب قانون نهاد هستیم. 17 اسفند سال 82 این قانون تصویب شد و احتمالا سه هفته دیگر احتمالا برای آن سالگرد برگزار می‌کنیم.

این دبیر کل توضیح داد:در شرایطی هستیم که اتفاقات بزرگی را پشت سر گذاشته‌ایم تعصب خاصی روی چند سال حضورم خصوصا از سال تصویب این قانون ندارم، اما یکی از امور مورد تاکید من بازنگری در عملکرد ده سال گذشته است که بخشی از آن به دوره بنده و بخشی به دوره هفت سال گذشته باز می‌گردد.

 

* ارتباط برخی فعالیت‌ها با نهاد کتابخانه‌ها را نفهمیدم

ملک احمدی گفت: البته هنوز  به شکل جدی وارد بحث محتوایی طرح‌های نهاد نشده‌ام اما همواره به برخی فعالیت‌ها نقد داشته‌ام به برخی دوستان گفتم من نفهمیدم که ارتباط برخی فعالیت‌ها با نهاد کتابخانه‌ها چیست.

وی ادامه داد: البته از بحث فعالیت‌ها هم به شدت خوشحال شدم چرا که مرتبط و عالی بود به گفته وی بدون ورود به محتوای فعالیت‌ها عرض می‌کنم که ارزیابی دقیقی با حضور مدیران و معاونان انجام خواهم داد بر این اساس از عصر امروز با تک تک مدیران جلسه خواهم داشت و جمع‌بندی نهایی را در هیات امنا مطرح کرده و پیرامون آن تصمیم می‌گیریم.

 

* برخورد حذفی ندارم

ملک احمدی در پاسخ به سوال دوم فارس که پیرامون روند تغییر مدیران در نهاد کتابخانه‌ها پرسیده شد توضیح داد هنوز ورودی به مدیریت‌ها نکرده‌ام و طبیعتا از امروز به تک تک مدیران جلسه خواهم داشت و تصمیمات بعدی را اخذ خواهم کرد.طبیعی است هر فردی با ورود به جمع تغییراتی را ایجاد می‌کند البته رویه من همانند 31 سال کار اجرایی در بخش‌های مدیریتی بوده اما عرض می‌کنم هیچ یک از مدیران را عزل نکردم اما تغییرات به تدریج حاصل شد البته برخی دوستان هم بازنشسته شدند. رویه من همواره عدم برخورد حذفی بوده است اما اگر ببینم فردی در پستی هست که حداقل‌های مورد نظر ما را که قانونی است رعایت نمی‌کند تغییر می‌دهم.

 

* گزارش‌های روز معارفه جای تامل دارد/معتقد نیستم وضع مالی نهاد عالی است

دبیرکل نهاد  کتابخانه‌ها در پاسخ به سوال سوم فارس مبنی بر اینکه شما گفته‌اید در پایان سال 92 نهاد کتابخانه‌ها 15 میلیارد تومان تعهد مالی دارد اما منبع مالی برای آن مشخص نشده آیا این مهم با سخنان منصور واعظی در مراسم تودیع خود که گفته است وضعیت مالی نهاد عالی است متناقض نیست گفت: اجازه دهید پیرامون این بدهی 15 میلیارد تومانی پاسخ ندهم من مسئول آن نیستم از معاونت اداری مالی و کتابخانه‌ها گزارشی خواهم گرفت زیرا بخشی از این تعهدات داخلی است و مربوط به مجموعه است بسیار روشن و واضح هستند،‌اما فرمایشات آقای واعظی را در جلسه تودیع و معارفه نخواستیم بسنجیم زیرا مایل بودم جلسه شاد شود؛ بخشی از گزارشاتی که آن روز داده شد جای تامل دارد معتقد نیستم وضع مالی نهاد عالی است. این تعبیر عالی بار معنایی دارد و شاید با بخشی از اطلاعات موجود ما همخوانی نداشته باشد.

وی ادامه داد: آنچه را در روز معارفه تحویل گرفته‌ام ارزیابی خواهم کرد امیدوارم این تعهدات مالی بدون مشکل پیش رود و منابع آن تامین شده باشد اما همکاران آقای واعظی می‌گویند منابعی برای این تعهدات پیش‌بینی نشده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها