امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62279
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسام عقبایی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسام عقبایی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه برای مشاوران املاکی که می‌خواهند اقدام به خرید و فروش مسکن مهر کنند، چه تدابیری اندیشیده شده است، افزود: حدود 360 مشاور املاک در شهر جدید پردیس فعال دارای پروانه کسب داریم که مطمئنا فضای انجام معاملات آنها در شهر پردیس تنها منوط به مسکن مهر نیست.

وی ادامه داد: به هرحال ما معتقد هستیم که خرید و فروش مسکن مهر حق متقاضیان است و افرادی که محل کار آنها در جای دیگر است و مسکن مهر آنها در پردیس است، این حق را باید به آنها داد که بتوانند واحد مسکونی خود را به فروش برسانند.

عقبایی گفت: به مشاوران املاک تاکید کرده‌ایم که در زمان انعقاد قرارداد و معامله مسکن مهر از تعاونی‌های مسکن مهر و ارگان‌های مربوط استعلامهای لازم را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه از ارگان‌های مربوطه درخواست شده که تا پایان سال 93 نسبت به صدور اسناد برای واحدهای مسکونی مهر اقدام شود، گفت: وقتی استعلام‌ها از ارگان‌های ذیربط صورت گیرد قراردادها کمتر دچار مشکل خواهد شد.

وی ادامه داد: به مشاوران املاک اعلام شده است که به مبایعه نامه‌هایی که احتمالا مبایعه‌نامه پنجم است، اکتفا نکنند و از فروشنده‌ها قطعا درخواست کد پستی و کد رهگیری کنند.

*بلوک بندی قیمت مسکن اشتباه بود

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌هایی که در دولت احمدی‌نژاد با نام بلوک بندی قیمت مسکن و اجاره‌بها برای کنترل قیمت‌ها اجرا شد، موافق هستید یا خیر گفت: از ابتدا هم بلوک‌بندی قیمت مسکن و اجاره‌بها اشتباه بود، چون مولفه‌های قیمت‌گذاری مسکن پیچیده است.

وی افزود: یک واحد مسکونی در یک محل دارای یک قیمت واحد و مشخص نیست و بنابراین نمی‌توان یک قیمت مشخص برای یک واحد مسکونی در یک منطقه تعیین کرد.

رئیس اتحادیه املاک تهران گفت: پس نتیجه می‌گیریم که ورود به طرح بلوک‌بندی یک طرح پیچیده است که قابلیت اجرایی ندارد.

وی افزود: تنها راه کنترل کننده قیمت مسکن طرح‌های تنبیهی و تعزیراتی نیست، بلکه باید میان تقاضا و عرضه مسکن توازن برقرار کرد.

وی ادامه داد: ایجاد بازار رقابتی قیمت مسکن را کنترل می‌کند بنابراین تا زمانی که به مسکن به چشم سرمایه نگاه می‌شود چشم‌انداز ثبات قیمت‌ها اثرگذار نخواهد بود.

وی در خصوص برخورد با مشاوران املاک فاقد پروانه کسب گفت: از 17 دی ماه تا 17 بهمن ماه طرح برخورد تعزیراتی با مشاوران املاک را انجام دادیم و باز هم این کار ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود: حدود 12 هزار نفر مشاور املاک عضو اتحادیه دارای پروانه کسب در تهران داریم و 2 هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب هستند که از مهر ماه سال جاری حدود 900 واحد صنفی فاقد پروانه کسب را با هماهنگی اداره اماکن پلمب کرده‌ایم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها