امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62292
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان زنده‌یاد علاقه‌مندان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد به شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: معتقدم باید شبکه‌های اجتماعی را با نیروهای جوان و خوشفکر ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه به ایجاد شبکه‌های اجتماعی بومی ایرانی و اسلامی معتقدم، افزود: شبکه‌های اجتماعی که دیگران می‌سازند، مورد نظر ما نیست چرا که آنها هدف‌های پنهان دارند.

کفاش اضافه کرد: به دنبال طراحی شبکه اجتماعی بومی ایرانی و اسلامی هستیم و اعلام آمادگی نیز کردیم تا برای سال 93 عملیاتی کنیم.

وی درباره همراه داشتن تلفن همراه توسط دانش‌آموزان در مدارس گفت: تلفن همراه را مخل آموزش در مدارس می‌دانم چرا که تنها یک ابزار خبری نیست و کاربری‌های دیگری نیز دارد.

* نصب دوربین در کلاس درس ممنوع است

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در کشورهایی که از تلفن همراه به عنوان ابزار در مدارس استفاده می‌کنند، تلفن همراه تعریف شده برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص نصب دوربین مدارس بسته در مدارس گفت: استفاده از دوربین مدارس بسته برای حفظ امنیت فضای آموزشی ایرادی ندارد اما اگر در جهت کنترل کیفیت مدارس و جریان و فرایند تعلیم و تربیت باشد، ممنوع است و نصب دوربین در کلاس درس صحیح نیست.

*کمبود 2500 مشاور در مدارس متوسطه

کفاش به کمبود مشاور در مدارس متوسطه اول و دوم اشاره کرد و بیان داشت: حدود 2500 مشاور متخصص به جز دوره ابتدایی، در دوره‌های متوسطه اول و دوم کمبود داریم البته در حال حاضر از نیروی حق‌الزحمه‌ای برای حل این مشکل استفاده می‌شود.

وی در خصوص وضعیت مدارس قرآنی نیز گفت: فعالیت مدارس قرآن در شیفت دوم مدارس، مدارس تخصصی قرآن و دوره‌های حفظ قرآن متوقف نمی‌شود بلکه توسعه کمی را متوقف می‌کنیم و به دنبال توسعه کیفی هستیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آن دسته از مدارسی که عدد و رقم واقعی است و صرفاً تابلو نیست، ادامه می‌یابد و به دنبال برگزاری مسابقات قرآن دانش‌آموزی در سطح بین‌المللی هستیم.

وی اضافه کرد: حفظ آیا منتخب با معنی و مفهوم نیز از دیگر برنامه‌هاست که در دست اجراست که در گذشته بوده و توسعه می‌یابد.

* افزایش بودجه معاونت پرورشی و فرهنگی در سال آینده

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص بودجه این معاونت گفت: در مجلس مقرر شده است تا 20 میلیارد تومان مازاد بر سال 92 به بودجه پرورشی و فرهنگی اختصاص یابد؛ 250 میلیارد تومان نیز بودجه کیفیت بخشی فعالیت‌های آموزشی و تربیتی برای آموزش و پرورش پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار کانون و اردوگاه فرهنگی و تربیتی در آموزش و پرورش دایر هستند، افزود: نمایندگان مجلس مصوب کردند که وجوهی که این اردوگاه‌ها و کانون‌ها برای انجام فعالیت ها دریافت می‌کنند، برای توسعه خودشان هزینه شود.

کفاش به افزایش اعتبار بودجه سازمان دانش‌آموزی اشاره کرد و ادامه داد: در سال گذشته بودجه این سازمان 8 میلیارد تومان بود که 50 درصد آن اختصاص یافت و امسال 10 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: کمیسیون آموزش عمومی قرآن کریم نیز سال گذشته رقم بسیار خوبی را برای انجام فعالیت‌های قرآنی در مدارس اختصاص داده است؛ ضمن اینکه با فراکسیون قرآن و عترت مجلس نیز جلسه‌ای داریم.

* سال آینده زنگ انشاء را در حوزه ادبیات خواهیم داشت

کفاش در خصوص زنگ گفت‌وگو و کتابخوانی نیز در مدارس گفت: در شروع سال تحصیلی، رئیس‌جمهور سخنرانی داشتند که 20 نکته را از آن سخنرانی احصاء کردیم و بلافاصله بعد از آن، کمیته‌های متشکل از معاونان ذیربط تشکیل شد.

وی با بیان اینکه زنگ کتابخوانی در مدارس ابتدایی بخشنامه شد، افزود: زنگ کتابخوانی به معنای خواندن و قرائت کتاب در مدارس است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: در دوره متوسطه نیز ماده واحده‌ای در شورای عالی آموزش و پرورش آماده شد تا صحن شورا تصویب شده و اجرایی شود تا برای سال آینده عملیاتی شود.

وی اضافه کرد: رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی نیز از پیش‌بینی گفت‌وگو برای دانش‌آموزان در دروس جدید مانند سبک زندگی و پژوهش و فناوری خبر داده است.

کفاش افزود: در حوزه آموزش غیررسمی نیز سازمان دانش‌آموزی دستورالعمل‌هایی را تدوین کرده است و بحث‌های تبادل نظر و کرسی‌های آزاد اندیشی مدنظر است.

وی در خصوص زنگ انشاء نیز گفت: در سال تحصیلی آینده این موضوع احیا می‌شود و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در این خصوص اقدام کرده است و در سال آینده زنگ انشاء را در حوزه ادبیات خواهیم داشت.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در جهت توجه به نویسندگی و انشاء، دراسفند امسال نویسندگان جوان و دانش‌آموزی در مراسمی حضور دارند و بخشی از نوشته‌های آن مجلد می‌شود؛ ضمن اینکه در پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی مسابقه انشاء نویسی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها