امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62296
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۱
تعداد بازدید: 83
جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد چگونگی تبصره هدفمندی یارانه‌ها و اینکه از اول سال 93 ...

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد چگونگی تبصره هدفمندی یارانه‌ها و اینکه از اول سال 93 اجرا می‌شود، اظهار داشت: این موضوع بستگی به دولت دارد که بخواهد از اول سال آینده به صورت کامل اجرا کند، یا بخش‌هایی از آن را در نظر بگیرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در پاسخ به این سوال که اسفند‌ماه به منزله آخرین پرداخت یارانه نقدی به مردم است یا خیر  تصریح کرد: باید به صورت دقیق عدد و رقم حداقل حقوق برای یارانه نقدی توسط دولت مشخص شود و اگر اعلام نکند ممکن است، در ماه‌های اول سال آینده یارانه نقدی پرداخت شود.

وی در پاسخ به این سوال که طبق قانون دولت اجازه دارد، از اول سال آینده فقط به خانواده‌های متقاضی مشمول یارانه نقدی بدهد، گفت: در صورتی که دولت آئین‌نامه را سریع تنظیم کند می‌تواند از اول سال جدید یارانه نقدی را فقط به جامعه هدف بدهد.

قادری تاکید کرد: این موضوع بستگی به سیاست‌های دولت دارد و در صورت تدوین آئین‌نامه می‌تواند آن را اجرایی کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص هزینه و درآمد خانوار بیان داشت: متوسط هزینه و درآمد خانوار با روش‌های علمی توسط مرکز آمار تهیه شده و می‌شود و عدد را باید دولت نهایی کند.

وی در پاسخ به این سوال که متوسط هزینه و درآمد در کل کشور یکی نیست، عنوان کرد: دولت می‌تواند سرانه و حداقل درآمد را به صورت منطقه‌ای و ملی در نظر بگیرد، تا به صورت عادلانه پرداخت نقدی صورت بگیرد.

قادری در مورد سهم تولید در تبصره هدفمندی گفت: مغایرتی بین قانون بودجه و تبصره کنونی برای سهم تولید ندارد و اکنون حدود 10 درصد برای تولید منظور شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها