امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62328
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 40
محمود محرومی داور بخش مجسمه‌سازی ششمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره آثار این بخش از جشنواره توضیح داد: ...

محمود محرومی داور بخش مجسمه‌سازی ششمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره آثار این بخش از جشنواره توضیح داد: متاسفانه سطح آثار این جشنواره در بخش مجسمه سازی چندان درخور جشنواره‌ای همچون فجر نیست و این آثار توان مجسمه‌سازی امروز ایران را نشان نمی‌دهد.

وی افزود: البته در طول چند سال اخیر نه تنها در جشنواره تجسمی فجر بلکه در بی‌ینال‌های تجسمی هم هنرمندان حرفه‌ای شرکت نمی‌کنند و این قهر هنرمندان با سیستم دولتی هنوز کاملاً برطرف نشده و آشتی هنرمندان و سیستم دولتی هنوز برقرار نشده است.

محرومی در ادامه با انتقاد از شیوه چیدمان آثار بخش مجسمه‌سازی در ششمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: متأسفانه چیدمان آثار مجسمه‌سازی در این جشنواره ا صلاً  مناسب نیست و همه آثار چسبیده به یکدیگر کنار هم چیده شده است در حالی که روی دیوار اطراف آن نیز نقاشی چیده شده است.

وی افزود: گر چه زحمات بسیاری در این جشنواره کشیده شده است اما به دلیل محدودیت فضای نمایشگاهی فاصله استاندارد برای نمایش آثار مجسمه سازی رعایت نشده است و این برای مخاطبان حرفه ای خوشایند نیست.

او با اشاره به عدم مشارکت هنرمندان حرفه‌ای در این جشنواره گفت: وقتی هنرمندان حرفه‌ای شاهد چیدمان نامناسب آثار در نمایشگاه این جشنواره هستند،‌ از شرکت در این جشنواره صرف نظر می کنند و رغبتی برای شرکت نخواهند داشت.

محرومی گفت: عدم شرکت هنرمندان حرفه‌ای در بخش مجسمه‌سازی باعث می‌شود که تنها شاهد آثار سطح دانشجویی باشیم و یا آثاری که چندان جدی نیستند.

او درباره تازگی آثار این بخش هم گفت: همه آثار برای این جشنواره کار شده‌اند و همه تازه هستند که در طول یکی دو سال اخیر کار شده است اما سطح آثار چندان مناسب جشنواره نیست.

محرومی با بیان این که حضور هنرمندان حرفه‌ای در بخش مجسمه‌سازی این جشنواره بسیار کمرنگ‌تر از سایر بخش‌هاست گفت: من از بخش نگارگری هم دیدن کردم‌ام و شاهد آثاری از هنرمندان حرفه‌ای بودم چرا که هنرمندان نگارگر از این فرصت برای نمایش آثارشان به خوبی استفاده می‌کنند ولی در بخش نقاشی و مجسمه‌سازی بخش خصوصی همه هنرمندان حرفه‌ای را جذب خود کرده است و به همین دلیل آن‌ها رغبتی برای شرکت در رویدادهای دولتی از خود نشان نمی‌دهند.

این داور بخش مجسمه‌سازی جشنواره تجسمی فجر یکی از راه‌های جذب هنرمندان حرفه‌ای به این جشنواره را برگزاری دقیق و حرفه‌ای نمایشگاه و چیدمان آثار و همچنین تلاش مدیران و متولیان فرهنگی و هنری برای برقراری آشتی با هنرمندان عنوان کرد.

وی افزود: در بخش سینما این آشتی هنرمندان با سیستم دولتی تحقق پذیرفته است اما در بخش هنرهای تجسمی این آشتی هنوز کاملاً برقرار نشده است و باید مدیران این بخش تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند تا شاهد حضور این هنرمندان در رویدادهای مختلف باشیم که به بالا رفتن سطح کیفی نمایشگاه‌ها کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در بخش مجسمه سازی ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر که با موضوع «راه بی انتها» در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا برپاست،  30 اثر به نمایش درآمده است که تا ۵ اسفندماه پذیرای علاقه‌مندان است.
انتهای پیام/
   
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها