امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62339
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این فیلم انگلیسی زبان را بالتازار کورماکور فیلم‌ساز ایسلندی تبار سینما کارگردانی می‌کند و به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این فیلم انگلیسی زبان را بالتازار کورماکور فیلم‌ساز ایسلندی تبار سینما کارگردانی می‌کند و به صورت سه بعدی ساخته می‌شود.

سازندگان فیلم با اعلام این نکته که آن را برای بیست و هفتم فوریه سال 2015 آماده نمایش عمومی می‌کنند، اولین عکس فیلم را هم در اختیار رسانه‌های گروهی گذاشته‌اند.

جیسن کلارک نقش اصلی این درام شرح‌ حال‌گونه را بازی می‌کند و جاش برولین، جان هاوکز و جیک گیلنهال دیگر بازیگران آن هستند.

خط اصلی قصه فیلم با الهام از تلاش‌های دو گروه از کوهنوردان حرفه‌ای است، که قصد دارند خودشان را به قله مرتفع‌ترین کوه جهان برسانند.
 به نوشته سایت اینترنتی کامینگ سون، فیلم‌نامه «اورست» را مارک مدوف و سایمن بیوفوی بر اساس یک مقاله پرخواننده روزنامه‌ای نوشته‌اند.

بخش مهمی از صحنه‌های فیلم در لوکیشن‌های مختلف کشو نپال و چشم‌اندازهای کوه اورست، آلپ ایتالیا و استودیوی قدیمی چینه چیتای ایتالیا فیلم‌برداری می‌شود.

قرار است گروه سازنده فیلم، بزودی راهی استودیوی قدیمی پاین‌وود انگلستان شوند و حدود 20 دقیقه از صحنه‌های آن را در این محل فیلم‌برداری کنند.

«اورست» محصول مشترک سینمایی آمریکا و انگلستان است و در ابتدای کار، قرار بود کریستین‌بیل در نقش کاراکتر اصلی قصه آن بازی می‌کند.

اما قرارداد بازی این بازیگر در «اکسودوس» باعث شد تا نتواند در «اورست» بازی کند. کورماکور کارگردان فیلم هم با انجام چند تغییر بزرگ در فیلم‌نامه، آن را با بازیگران فعلی آن جلوی دوربین برد.

وی فیلم خود را با نگاهی به چند مقاله روزنامه‌ای و سه کتاب پرخواننده‌ای می‌سازد که درباره فاجعه ورزشی سال 1996 کوه اورست هستند.

طی این حادثه، کوهنوردانی که برای فتح دوباره قله اورست رفته بودند، درگیر یک توفان سخت شده و برای چندین شبانه‌روز با مرگ دسته و پنجه نرم کردند.

بالتازار کورماکور کارگردان فیلم، سال قبل اکشن ماجراجویانه «12 اسلحه» را با بازی دنزل واشنگتن و مارک والبرگ روی پرده سینماها داشت. این فیلم موفقیت مالی زیادی در جدول گیشه نمایش سینماها کسب نکرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار