امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62352
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مجموعه سی جلدی نمایشنامه‌های آسان» نوشته حسن دولت‌آبادی امروز دوشنبه 28 بهمن ماه در تالار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مجموعه سی جلدی نمایشنامه‌های آسان» نوشته حسن دولت‌آبادی امروز دوشنبه 28 بهمن ماه در تالار مهر حوزه هنری با حضور حجت‌الاسلام مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، رحمت امینی مدیر مرکز نمایشی حوزه هنری، محمد حمزه‌زاده معاون هنری حوزه هنری و مدیر انتشارات سوره مهر، عطاالله کوپال، سیاوش طهمورث، ایرج راد، علی اصغر همت، فرشاد منظوفی‌نیا، هنگامه مفیدی، محمد سرشار مدیر، مجید امرائی، جواد محقق، رضا فیاضی، مجتبی رحماندوست، علی کاشفی‌پور، هادی مرزبان، مهرداد فلاحت‌گر، کریم اکبری مبارکه، حجت الاسلام کامرانی، سوسن مقصود لو و جمعی از هنرمندان، نویسندگان و فعالین عرصه فرهنگ و هنر برگزار شد.

رئیس حوزه هنری در ابتدای این مراسم ضمن تشکر از انتشار این مجموعه ارزشمند گفت: حضور بزرگان در این مراسم خود نشان دهنده اهمیت این کار است، من سال‌ها برای رونمایی این اثر لحظه شماری می‌کردم.

محسن مومنی شریف در ادامه سخنانش از مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و انتشارات سوره مهر به خاطر همکاری برای انتشار این مجموعه قدردانی و تصریح کرد: حسن دولت‌آبادی برای این مجموعه وقت زیادی گذاشت؛ این کار دارای اهمیت بالایی است به خصوص برای کسانی که سابقه معلمی را دارند.

وی با اشاره به اینکه معلمان می‌دانند که این مجموعه گنجینه گران قیمتی است، افزود: معلمان به خوبی می‌دانند که این مجموعه در مدارس چقدر مهم است و تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد.

رئیس حوزه هنری اظهار کرد: خلق چنین آثار تاثیرگذاری حوصله و صبر می‌خواهد و انتظار من از حوزه هنری همین است زیرا کارهایی که بر اساس هیجان و سریع خلق می‌شوند به همان سرعت نیز فراموش می‌شوند. 

وی اظهار داشت: طبیعی است که این دست کارها در روزگار امروز ما تحت سیطره ژورنالیسم و هیاهوها دیده نشوند اما این مساله مهم نیست زیرا آنچه که مهم است مدارس ما هستند که در آنها قریب به 10 میلیون دانش آموز سال‌ها از این مجموعه‌ها بهره‌مند می‌شوند.

مومنی شریف در پایان گفت: من شاهد بودم که دولت‌آبادی در طی سی سال اخیر چگونه پیگیر این موضوع بودند و به  ایشان به خاطر تلاش‌شان تبریک می‌گویم.

 حجت الاسلام مهدی خاموشی در مراسم رونمایی «مجموعه سی جلدی نمایشنامه های آسان» نوشته حسن دولت آبادی گفت: در باب علم گفته‌اند که باید اتحاد بین عالم و معلوم صورت بگیرد و گرنه علم نیست؛ علت نفوذ سینما و فیلم و برتر از اینها تئاتر نیز همین است که شخص به صورت ملموس با آنچه که می‌بیند احساس اتحاد می‌کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: من در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی تئاتری بودم و حتی به خاطر بازی در یک تئاتر دستگیر شدم؛ در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی نیز کارگردانی و بازیگری تئاتر را ادامه دادم و می‌دانم که تئاتر هنر موثری است.

وی با بیان اینکه حمایت از تئاتر کودک و نوجوان و بزرگسال را وظیفه حوزه هنری می‌دانم، افزود: وظیفه ذاتی حوزه هنری حمایت از تئاتر است؛ تئاتر می‌تواند حتی در مسجد و اردوهای فرهنگی تاثیر بالایی داشته باشد و امیدوارم که آموزش و پرورش هم در مسیر تئاتر گام‌هایی بردارد. 

حجت الاسلام خاموشی به مضامین تئاتر اشاره و اظهار کرد: توقع دارم که مضمون‌های دینی، اخلاقی و انقلابی در تئاتر در نظر گرفته شود؛ این مضامین می‌توانند در مجموعه تئاتری ما گل کند و پیش برود، بر پدیده انقلاب نباید گرد تاریخی بنشیند تا نگاهی اسطوره‌ای به آن شود. 

وی در پایان گفت: در شورای سیاست‌گذاری‌مان توجه به مضامین سبک زندگی، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را مقرر کرده‌ایم. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها