امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62353
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفتمین دوره مسابقات قرآن و نماز فرودگاه‌های کشور 5 و 6 اسفند‌ماه 1392 ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفتمین دوره مسابقات قرآن و نماز فرودگاه‌های کشور 5 و 6 اسفند‌ماه 1392 در ستاد فرود‌گاه‌های کشور برگزار می‌شود.

«محمد عباسی» قاری بین المللی و رئیس ستاد اقامه نماز سازمان فرودگاه‌های کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از برگزاری این دوره از مسابقات با محوریت آیه 83 سوره مبارکه «بقره» خبر داد و گفت: این مسابقات در رشته‌های تلاوت سوره «حمد»، حفظ و تلاوت آیه 83 سوره مبارکه «بقره» و احکام نماز به صورت متمرکز برگزار می‌شود، به این صورت که هر یک از شرکت‌کنندگان در هر سه رشته شرکت می‌کنند و داوران با بررسی میانگین نمره آنان نفرات برتر را انتخاب می‌کنند.

وی از حضور داوران برجسته در این دوره از مسابقات خبر داد و گفت: آقایان «شهریار پرهیزکار»، «مهدی قره‌شیخلو» و «محمد‌حسین سبز‌علی» داوری این رقابت‌ها را بر عهده دارند.

عباسی درباره دلایل انتخاب آیه 83 سوره مبارکه «بقره» اظهار داشت: یکی از برنامه‌های ستاد اقامه نماز شرکت فرود‌گاه‌های کشور ترویج قرآن و نماز است و ما در این راستا 47 آیه مربوط به نماز را از قرآن کریم استخراج و هر سال مسابقات را با محوریت یکی از این آیات برگزار می‌کنیم، همچنین فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه «حمد» با صدای 50 نفر از قاریان مصری را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده‌ایم که این افراد یکی از این تلاوت‌ها را انتخاب و بر اساس آن مسابقه می‌دهند.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم از حضور بیش از 55 نفر از کارکنان فرود‌گاه‌های کشور در این دوره از مسابقات خبر داد و گفت: این مسابقات با حضور 55 نفر از قاریان فرودگاه‌های کشور طی دو روز برگزار می‌شود و در پایان به نفر اول این رقابت‌ها کمک هزینه سفر کربلا اعطا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: «الصَّلاةُ مِعراجُ المُؤمِن؛ نماز معراج مؤمن است»؛ به این ترتیب با توجه به سبک خاص ستاد اقامه نماز سازمان فرودگاه های کشور در پیوند مسابقات قرآن و نماز می‌توان از این مسابقات به معراجی شدن شرکت‌کنندگان در آن تعبیر کرد.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار