امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62377
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۵
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه اماراتی «البیان»، گزارش داد که بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر، تعلیق عضویت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه اماراتی «البیان»، گزارش داد که بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر، تعلیق عضویت این کشور در اتحادیه آفریقا رفع خواهد شد.

این روزنامه به نقل از «سمیر حسنی» رئیس بخش آفریقا در اتحادیه عرب گزارش داده که اتحادیه عرب در این تصمیم گیری نقش عمده‌ای داشته و بارها برای اتحادیه آفریقا توضیح داده که موضع این اتحادیه از حوادث 30 ژوئن در مصر اشتباه بوده و تحولاتی که منجر به برکناری مرسی شده کودتا نیست بلکه انقلابی تمام عیار بوده است.

حسنی افزود: بر اساس قوانین اتحادیه آفریقا بعد از برکناری مرسی به دلیل نداشتن رئیس جمهوری که بر اساس روند قانونی انتخاب شده باشد عضویت مصر به حالت تعلیق در آمد که با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در دو ماه آینده و انتخاب رئیس جمهور جدید برای کشور این مسأله نیز برطرف خواهد شد.

وی تأکید کرد که اتحادیه آفریقا در اقدام خود برای تعلیق عضویت مصر واژه کودتا را ذکر نکرده بود بلکه تغییرات ایجاد شده در کشور را در تضاد با قانون اساسی خوانده بود که با توجه به قانون اساسی جدید مصر که با حضور 20 میلیون رأی دهنده به تصویب رسیده است انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در مصر برگزار خواهد شد.

بعد از برکناری مرسی در 30 ژوئن با همکاری ارتش، اتحادیه آفریقا عضویت مصر در این اتحادیه را تعلیق کرده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار