امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62387
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۵
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، به منظور گسترش روابط و همکاری‌های دوجانبه بین ترکمنستان و مجارستان یک ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، به منظور گسترش روابط و همکاری‌های دوجانبه بین ترکمنستان و مجارستان یک سند همکاری‏‌های اقتصادی توسط مقامات عالی‌رتبه وزارت خارجه 2 کشور به امضا رسید.

وزارت امور خارجه ترکمنستان امروز دوشنبه در گزارشی ضمن تأیید مطلب فوق تأکید کرد که یک هیئت سیاسی اقتصادی دولت این کشور به سرپرستی «بردینیاز میاتی‏اف» معاون زیر خارجه ترکمنستان به «بوداپست» سفر کرده و در محل وزارت خارجه مجارستان رایزنی‌های سیاسی دوجانبه را انجام داده‏ است.

بخش مطبوعاتی وزارت خارجه ترکمنستان امروز در پایگاه اینترنتی رسمی خود ضمن انتشار خبر مذکور اعلام کرد: در جریان این مذاکرات طرفین برخی مسائل در ارتباط با تعاملات عشق‏‌آباد و بوداپست در عرصه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داده‌اند.

این گزارش حاکی از آن است که تدارکات و آماده سازی زمینه برای سفر رسمی رئیس جمهور ترکمنستان به مجارستان در نیمه اول سال جاری میلادی از دیگر محورهای مذاکرات مقامات عالی رتبه وزارت خارجه ترکمنستان و مجارستان بوده‏ است.

در پایان این گزارش آمده است که معاونین وزرای خارجه ترکمنستان و مجارستان در پایان این رایزنی‏‌های سیاسی موافقتنامه همکاری اقتصادی میان دولت ترکمنستان و مجارستان را تأیید کردند.

رئیس جمهور مجارستان در سال 2011 میلادی به عشق‏‌آباد سفر کرده بود و در جریان آن سفر، رؤسای جمهوری 2 کشور چند سند همکاری از جمله موافقتنامه همکاری بین سازمان اتاق صنایع و بازرگانی، پروتکل همکاری بین وزارت خارجه ترکمنستان و مجارستان امضا و بر گسترش همکاری‏‌های دوجانبه در عرصه‏‌های مختلف تأکید کرده بودند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار