امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۱۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 62394
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۵
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان امروز دوشنبه خبر داد نبیه بری روز شنبه با سعد الحریری تماس گرفت و و گفت: سخنرانی‌ات را به طور کامل در ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان امروز دوشنبه خبر داد نبیه بری روز شنبه با سعد الحریری تماس گرفت و و گفت: سخنرانی‌ات را به طور کامل در روزنامه‌ها خواندم زیرا زمانی که سخنرانی می کردی نامساعد بودن شرایط جوی باعث قطع صدا و تصویر قطع شد.

نبیه بری افزود: «تو گفتی که مسائل زیادی هست که می توانی آن ها را با من در میان بگذاری اما اکنون از من فقط یک خواسته داری که به خارج کردن نیروهای حزب الله از سوریه مربوط می شود، من به تو می‌گویم اگر این خواسته را برعکس کنی بهتر می شود.»

به نوشته السفیر، نبیه بری تأکید کرد: «از من هر چیزی می خواهی بخواه جز این مورد» و سعد حریری پاسخ داد: «من در آنچه مطرح می‌کنم جدی هستم» و نبیه بری هم گفت: «من هم جدی هستم».

سعد حریری روز جمعه طی نطقی به مناسبت نهمین سالگرد ترور پذیرش رفیق الحریری از نبیه بری خواسته بود که حزب الله را برای عقب نشینی از سوریه قانع کند و به اعلامیه بعبدا عمل و گفت وگوی ملی برای مقابله با ریخته شدن خون ها در لبنان برگزار کند.

نبیه بری درباره دولت جدید لبنان هم گفت: با توجه به شرایط کنونی این بهترین کابینه است مگر اینکه برخی می خواستند که 11 ماه دیگر انتظار بکشیم.

نبیه بری گفت: دولت لبنان کابینه ای بی طرف یا فن سالار نیست اگرچه که ما یک پزشک را برای تصدی وزارت بهداشت و یک وکیل را برای وزارت دادگستری و همین طور درباره وزارتخانه های دیگر تعیین کردیم، اما دولت، سیاسی و دقیقا متوازن است و طبیعی است که اسامی حزبی را شامل می شود.

به نوشته السفیر، عمر دولت جدید لبنان در بیست و پنجم ماه مه آتی با پایان دوره ریاست جمهوری میشل سلیمان تمام می شود و در طول این مدت قانون جدید انتخابات برای برگزاری انتخابات پارلمانی با پایان یافتن دوره تمدید شده پارلمان تصویب می شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار